Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-07-2011, 10:08   #1203
Tammo
 
Reputacja: 1 Tammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputację
Wydzieliłem i skonfigurowałem nową sesję. Rozdział trzeci rozpocznie się w nowym wątku. Wątek komentarzy pozostaje wspólny dla obu sesji, by nie mnożyć bytów niepotrzebnie.

Sakura, Obce, zapraszam. Jesteście już dodane jako graczki, zostaje wgrać awatary i pisać.

I przy tej okazji drobne ogłoszenie do wszystkich.

Strzały jakie dziewczyny zebrały na szlaku były śmiertelne. Nie od razu, ale przy transporcie, jaki trzeba było do najbliższego medyka, czasie, tym, co medyk mógłby zrobić na taką kurację... Szanse były bardzo nikłe.

Miejcie to - ludki drogie - na uwadze. Ponieważ ostatnio shugenja napotykacie bardzo często, zwrócę uwagę na to, że to z końcem rozdziału drugiego (dla niektórych już) kończy się, bo kończy się taryfa ulgowa.

Innymi słowy, teraz takie postrzelanie, ciężkie rany itp. - będą oznaczać długotrwałe konsekwencje. Leczenie się jest znacznie słabsze niż magiczne uzdrawianie. Nie będę rozdawał "healing potion" jak w cRPGach.

Wiedzcie też, że shugenja u mnie są słabsi niż ci podręcznikowi.

Jakie zatem mogą czekać człowieka konsekwencje, kiedy da się postrzelać, poranić i to ciężej niż lżej.

Rany problematyczne to poziomy obrażeń -4 i więcej. Szczególnym przypadkiem jest zejście na poziom martwy (lecz nie przekroczenie go). To już jest pukanie we wrota.

W obu przypadkach liczy się oczywiście krąg ziemi a szczególnie Siła Woli. Ona będzie specyfikować rozmiar Waszych konsekwencji. A wśród tych możecie wliczać:
- wady,
- brak pustki,
- fizyczne i psychiczne dolegliwości, ORAZ płynące z nich
- kary do rzutów,
- wszystko to tymczasowe bądź permanentne

Konsekwencje będą dobierane per postać i per przypadek. Będę radośnie gmerał w przeszłości postaci, przewidywanej przyszłości, i coś wybierał. Gracz będzie miał pewną okazję uczestniczyć w tym procederze i np. sugerować coś, może samemu nawet sobie coś dobrać.

Do tego dochodzi dług wdzięczności do tych, co Was ratowali. Ważne! Dług regulowany honorem. Wg mnie osoby mniej honorowe prędzej machną ręką na dobrego samarytanina co ich ratował, pielęgnował, itp. niż osoby honorowe.

Nie precyzowałem tego wcześniej, a głosiłem że będą ulgi, zatem zasady obowiązują OD rozdziału trzeciego.

Obie dziewczyny macie ode mnie propozycję: "Duże zobowiązanie" do shugenja Isawa, którzy ratowali Was z narażeniem życia. Ich rola na tym patrolu była uprzejmościowa - nie piszę nic więcej, jeśli Wasze postacie będą chciały coś wiedzieć, to same się zainteresują. Oczywiście, jak pisałem powyżej, przyjęcie tej wady wiąże się stricte z honorem postaci.

No i jest poprawka w datach sesyjnych. Sakura budzi się 11go, nie 5go Hantei. Obce - cztery dni później.

Szczegóły Waszych przypadków prześlę mailem wieczorem (choć większość, jak nie wszystko z tego będzie powtórzeniem tego, co dotąd znacie), zachęcam też do pytań oczywiście. Zwłaszcza Sakurę, bo jej sytuacja jest nieoczekiwanie lepsza: primo, zaleczenie obrażeń jeszcze na szlaku, sekundo, nie forsowanie się z wykorzystaniem zalety po otrzymaniu obrażeń. :P


Teraz jeszcze słowo o rekonwalescencji:
- jest długa. Podręcznikowo leczycie Wytrzymałość obrażeń na przespaną noc i mało aktywny dzień.
- powrót do świadomości przy ciężkich obrażeniach to testy wytrzymałości również (u mnie pewnie będzie możliwe testowanie siły woli w wielu przypadkach)
- pomocne jest tu wysportowanie
- zalety przydatne to zalety wytrzymałościowe i związane z ranami, plus oczywiście takie rzeczy jak Regeneracja czy Szybkie leczenie
- minusy utrzymują się zgodnie z poziomami ran, czyli np. do momentu wyleczenia się z poziomu Obalony, nie podniesiecie się, nie podniesiecie głosu do krzyku

Na koniec - zachęcam do komentarzy, jeśli powyższe Wam się podoba / nie podoba lub po prostu jeśli macie pytania.
 
__________________
Zamiast PW poślij proszę maila. Stare sesje:
Dwanaście Masek - kampania w świecie Legendy Pięciu Kręgów, realia 1 edycji
Shiro Tengu
Kosaten Shiro
Tammo jest offline