Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-08-2011, 13:56   #67
Darragh
 
Reputacja: 1 Darragh ma wyłączoną reputację
"Miasto...dawno nie byłem w mieście." - ironicznie stwierdził w myślach Druid.

Nie czuł się dobrze w miastach. Pełnych ogromnych budynków, zajętych swoimi obowiązkami ludzi i wszechogarniającym smrodem. Całe szczęście Bogenhafen, to nie Altdorf. Idzie wytrzymać, choć Darragh w głębi duszy miał nadzieję, że szybko uporają się ze sprawami tutaj i jeszcze szybciej się stąd wyniosą.

Cała kompania była przemoczona. On także, lecz jemu raczej to nie przeszkadzało. Woda przecież jest ważnym, jeśli nie najważniejszym żywiołem, dzięki któremu istnieje życie. Owo życie dawało mu moc i choć trudno mu przed samym sobą przyznać, ale uwielbia czuć się potężny. Zdawać by się mogło, że każdy czarodziej po pewnym czasie nie tylko przyzwyczaja się do oplatającego go Wiatru, lecz wręcz się od tego uzależnia.

"Nie wyobrażam sobie, co by było, gdybym to stracił..." - pomyślał Druid.

Gdy odnaleźli swoje szczęśliwe miejsce, zwane tawerną, Darragh pomógł Magnusowi rozładować ich wóz. Był zmęczony i wizja snu w ciepłym łóżku, w zasadzie w jakimkolwiek łóżku, była niezwykle kusząca. Należało jednak pamiętać o tym, że mają pewne sprawy do załatwienia. Trzeba było odnaleźć Gundulfa - Szarego Strażnika, który zniknął, zdawać by się mogło, dawno temu. Magnus wspomniał coś o człowieku, który mógłby być w posiadaniu pewnych informacji na temat miejsca pobytu Gundulfa.

"Pewnie jakiś tym spod ciemnej gwiazdy, ale tacy zazwyczaj coś wiedzą..."

- Idźmy zatem. Im szybciej to załatwimy, tym lepiej. Mam też nadzieję Magnusie, że Twój informator nie sprawi nam kłopotu. wolałbym tego uniknąć szczerze mówiąc...

Gdy dotarli na miejsce Darragh starał się nic nie robić. Rozmowę zostawił Magnusowi choćby dlatego, że wojownika z reguły ludzie traktują z większym respektem, dzięki czemu jest duże prawdopodobieństwo, że informator nie będzie nadto kombinował i uwiną się ze sprawą szybko.

Po rozmowie z informatorem Darragh uda się do karczmy, coby w końcu odpocząć. Na pewno gorąco będzie zachęcał do tego resztę, lecz nie będzie się upierał, jeśli będą mieli jakieś inne plany.
 
Darragh jest offline