Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-08-2011, 21:36   #7
Ajas
 
Ajas's Avatar
 
Reputacja: 1 Ajas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie coś
[Wpis #3]



[ Gawędariusz]



Nazwa: Zakon siedmiu wielkich krzyży.
Opis:
Oto my Światłość i odkupienie tego świata! Wybrani przez bogów by naprawić ich błędy i oddać Im to, co się Im należy!”- cytat z najwyższego pisma siedmiu wielkich krzyży, księga ucznia rozdział 1 wers 1.

Zakon Siedmiu Wielkich Krzyży to organizacja której główny celem jest skryty mgłą tajemnicy. Organizacja jest dwu „piętrowa”, ma swą część jawną oraz utajoną. Opinia publiczna wie iż zakonnicy, to duchowni, których mają swe siedziby na terenie całego kontynentu. Wyznają w nich wiarę w swych siedmiu wielkich bogów, są raczej samowystarczalni więc świat mało się nimi interesuje. Jednak to tylko zasłona (chociaż prawdziwa, wiara jest ważna w zakonie) bowiem, tak naprawdę jest to zakon rycerski w którym główną władze pełni Siedmiu Wielkich Krzyży.

Zakon ma siedem ukrytych przy pomocy magii siedzib rozsianych po całym świecie. Miejsca te są w stałym kontakcie, a ich przywódcy w ciągłym ruchu próbując być tam gdzie aktualnie przebywa największa ilość zła. Magiczne portale są bardzo wygodne i ułatwiają podróże. Członkowie zakonu nie są zobowiązani do czystości dla tego to najczęściej ich synowie przejmują obowiązki swych matek i ojców. Organizacja ta uznaję, że kobiety też mogą walczyć przeciwko złu które opanowuje ten świat.

Czasem wyżej postawieni rycerze przygarniają młode bezdomne dzieci, lub wykupują je z rodzin by uczynić z nich członków zakonu. Jednak to tyczy się tylko młodzików którzy mają w sobie jakiś potencjał, a przede wszystkim silną wiarę w sercu.

Członkostwo w zakonie zobowiązuje, ale dostarcza też wiele profitów. Biblioteki klasztorne są pełne ciekawych ksiąg, oraz rzadkich woluminów. Treningi odbywają się pod okiem najlepszych instruktorów, a zakon żywi i zakwaterowuje swych członków. Organizacja ta nie toleruje zdrady, kto raz wstąpi do zakonu nie może od niego odejść. Oczywiście można zrezygnować z walk ze złem, na rzecz rozwijania się duchowego, czy też by przysłużyć się zakonowi w inny sposób.

Cele:
Celem zakonu jest walka ze złem, a w szczególności z wampirami (tym mianem tytułuje się tu też pomioty). Można by powiedzieć, że organizacja ta tak jak i Szarzy strażnicy, chce utrzymać pokój na świecie. Ponadto szerzy ona wiarę, jednak robi to poprzez nauki a nie miecz, w dziejach zakonu nie było jeszcze żadnej krwawej krucjaty religijnej. Ponadto zakon poluje jeszcze na pewne pradawne istoty lecz to temat na zupełnie inna opowieść...

Siedziba: Siedem głównych siedzib zakonu ukrytych jest przy pomocy magii w trudno dostępnych miejscach. Tam mają miejsca najważniejsze spotkania, jest to też dom najważniejszych członków tej organizacji. Po za tym po kontynencie rozsiane jest wiele małych klasztorów, które połączone są ze sobą siecią „Portali Pisma” które umożliwiają szybką podróż. Jednak taki sposób podróżowania jest wymagający, a przygotowanie portali czasochłonne, dla tego najczęściej członkowie podróżują we własnym zakresie możliwości.

Sam zakon jest organizacją bardzo starą, jego historia sięga setki lat wstecz. Założony został przez siedmiu kapłanów, którzy tytułowali się krzyżami, stąd też jego nazwa. Aktualnie tytuł ten jest przekazywany przez radę, osobą najpotężniejszym i najbardziej zasłużonym zakonowi.

Osoby:
Panuje tu hierarchia kast, im bardziej ktoś przysłużył się bractwu tym wyższa kastę może osiągnąć i większymi przywilejami dysponować. Wyróżnia się następujące kasty w kolejności adekwatnej do przywilejów:

- Uczeń Zakonu
- Wojownik Zakonu
- Rycerz Zakonu
- Kapłan Zakonu( nie dotyczą ich przywileje, ich pozycja jest równa rycerzom zakonu)
- Krzyżowiec

Dwie kasty są kastami specjalnymi i nie można ich osiągnąć poprzez zwykłe zasługi. Są to Wielcy Krzyżowie i Egzekutorzy.



Uczeń Zakonu
Wy to przyszłość naszego Zakonu!” -
fragment przemowy Krzyżowca przy rekrutacji do zakonu.



Uczniowie Zakonu to najniższa możliwa ranga, są to osoby które dopiero wstąpiły do bractwa i uczą się jego zasad. Nie posiadają żadnych specjalnych przywilejów i bardzo rzadko angażują się w walki. Czasem dużą grupą są wysyłani do zabicia wampira który akurat dręczy jakąś okolice. Grupy uczniów przydzielane są starszym mentorom, którzy nauczają ich o wampirach i złu które toczy tym światem. Po 6 latach nauki każdy z uczniów przechodzi egzamin który decyduje czy zostanie Wojownikiem ,czy przyda się zakonowi w inny sposób, np. w Kuchni czy pomagając rannym.

Wojownik Zakonu
Prawi i silni, żołnierze w niosący na końcu swego ostrza słowo nasze”-
Słowa wymawiane pod koniec pasowania na wojownika.



Wojownik zakonu to najliczniejsza kasta zaraz po uczniach, są to typowi żołnierze których jedynym przywilejem jest możność przekazywania wiedzy uczniom. Są to główne siły zbrojne rzucane do walki przeciw wampirom. Na szlaku najczęściej udają zwykłych zawadiaków lub poszukiwaczy przygód by nie zdradzić nikomu o istnieniu zakonu. Każdy z nich otrzymuje broń i pancerz pokryte kilkoma runami symbolizującymi ich Boga, zazwyczaj są to pierwsze słowa jakiejś modlitwy. Wojownicy wiernie służą zakonowi i są posłuszni jego zasadą, najbardziej zasłużeni w bojach zostają potem rycerzami. Ranni wojownicy zakonni którzy nie są aktualnie zdolni do walki pomagają najczęściej w kuchni, lub przy opatrywaniu innych rannych, tylko po to by być przydatnym dla zakonu.

Rycerz Zakonu
Najdzielniejsi z dzielnych wojowników, Ci którzy powierzyli swe życie Zakonowi, to oni mają prawo nazywać się Rycerzami”-
Cytat z księgi dla Uczniów Zakonnych.



Rycerze Zakonu to wojownicy którzy przez wiele lat dzielnie stawiają czoła wamiprą. Są silni, dzielni i nieustraszeni, a wojaczka nie ma dla nich wielu sekretów. Nie jest to kasta liczna, zazwyczaj wysyła się ich do zwalczania większych grup wampirów lub jako straż przyboczną Krzyżowców. Ich bron i pancerze noszą znaki Bóstwa, któremu służą. Posiadają liczne przywileje, dostęp do niektórych ksiąg mogą rozkazywać uczniom i wojownikom, i wysyłać ich do walki. Cieszą się szacunkiem i zaufaniem swych braci. Każdy wojownik marzy by zostać w przyszłości Rycerzem i oddać swą dusze w ręce Zakonu.

Krzyżowiec
„Ci których męstwo opiewają legendy, Ci którzy na własne oczy widzieli pradawne zło, Ci którzy nie boją stanąć naprzeciw najgorszego, ich zwą krzyżowcami!”
Cytat z księgi dla Uczniów Zakonnych.



Jest to elitarna jednostka Zakonu Wielkich Siedmiu Krzyży, jest ich nie wielu lecz za to każdy wyjątkowy. Są to rycerze którzy przetrwali walkę z najgroźniejszymi pomiotami, Ci którzy szerzyli imię Pana bez względu na niebezpieczeństwa. Krzyżowcy to ucieleśnienie wzorców jakie niesie Zakon: Są uczynni, uczciwi i bez wahania stają naprzeciw zła by raz na zawsze wyplenić je z tego świata. Posiadają wiele przywilejów, mogą zastępować Krzyży pod ich nieobecność, wydawać rozkazy siłą zbrojnym Zakonu i z miejsca werbować członków tej organizacji. Nawet najgroźniejsze wampiry w pewien specyficzny sposób podchodzą do walki z nimi, gdy przychodzi im walczyć z odziałem krzyżowców, wykorzystują wszystkie swe możliwości. Krzyżowcy to również osobista gwardia, Siedmiu Wielkich Krzyży, gotowi stanąć na każde wyzwanie swego przełożonego. Ich broń jest pobłogosławiona przez najwyższych kapłanów, i już sama obecność tych wojowników sprawia, że co słabsze wampiry uciekają w popłochu. Zbroje tych wojowników pokrywają święte runy tak potężne, że wampir który ich dotknie, przeszywany jest straszliwym bólem.

Kapłan Zakonu
„Oto ucieleśnienie słów naszych Bogów, manifestujący dobro, budzący lęk w sercach wampirów, Kapłani Zakonu...”
Cytat z księgi dla Uczniów Zakonnych.



Kapłani to kasta stworzona specjalnie dla członków zakonu władających magią. Znajdują się tu zarówno magowie jak i kapłani, oraz kapłanki. Nie jest to liczna grupka, jedna magia to siła niezwykle potężna. Stoją w hierarchii na równi z Rycerzami lecz czas spędzają głównie w Zakonnych bibliotekach i pracowniach. To właśnie oni przygotowują poświęconą broń, oraz mikstury dla członków zakonu. Są bardzo cenieni przez Rycerzy i Krzyżowców, każda większa grupa ruszająca do boju nie pójdzie nigdzie bez co najmniej jednego Kapłana Zakonu.

Wielcy Krzyżowie
„ Wysłannicy naszych Bóstw i powiernicy ich słów. Siedmiu świętych, walczących o lepszy byt dla tego świata...”
Cytat z księgi dla Uczniów Zakonnych.



Wielkich Krzyżów jest siedmiu, liczba ta jest niezmienna. Gdy któryś z nich umiera, Rada złożona z pozostałych Krzyży, najznamienitszych Krzyżowców i Egzekutorów wybiera jego następcę. Krzyżowie to osoby niezwykle potężne, są to wojownicy, magowie jak i kapłani. Opanowali oni swe sztuki do perfekcji, i nawet najgorsi wrogowie zakonu traktują ich jako godnych przeciwników. Ekwipunek każdego różni się, jedyna wspólna cecha to znak krzyża wypalony na prawym ramieniu. Są to dowódcy zakonu, ich słowo jest prawem.
Według legend pierwsi krzyżowie zostali wybrani przez Bogów, by naprawić ich błędy. Wielcy Krzyżowie nie zajmują się tępieniem wampirów, ich interesuje jedynie tropienie prawdziwego pierwotnego zła, i próby zniszczenia go. To oni zdobyli wszelkie informacje o pomiotach, i wymyślili sposób na walkę z nimi. W głównej siedzibie zakonu jest olbrzymi grobowiec gdzie spoczywają wszyscy dotychczasowi Krzyżowie. W oczach innych zakonników osoby te są niemal Bogami, i nikt nigdy nie śmiał podważyć ich zdania. Każdy z Wielkich Krzyży posiada tytuł aktualnie są to:
1 Krzyż Światłości
2 Krzyż Sprawiedliwości
3 Krzyż Oczyszczenia
4 Krzyż Mocy
5 Krzyż Dobra
6 Krzyż Prawdy
7 Krzyż Ukojenia


Egzekutorzy to kasta okryta taką tajemnica jak niemal sam zakon, tak więc na razie zostawmy ich los...

Wpływy:

Zakon stara się działać samotnie, co zresztą udaje mu się bardzo dobrze. Większość klasztorów dzierżawi duże ziemię, wykupione od chłopstwa, dzięki czemu handel z innymi organizacjami i miastami jest ograniczony do minimum. W Historii zakonu były jednak momenty kiedy organizacja ta nawiązywała kontakt z Szarymi Strażnikami by przeciwstawić się złu. Jeden z Kzyży był nawet obecny w walce ze smokiem, jednak na jego prośbę obecność ta została przemilczana w opowieściach o pokonaniu bestii.

Dokonania: Jest ich wiele, najlepiej zapoznać się z kronikami Zakonu by poznać je w pełni.
 
__________________
It's so easy when you are evil.
Ajas jest offline