Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-08-2011, 19:15   #11
Łagi
 
Łagi's Avatar
 
Reputacja: 1 Łagi nie jest za bardzo znany
Do piątku niestety nie mam możliwości grzebać przy systemie (jestem poza domem). Przeczytałem, wasze posty. Ustosunkuje się do wszystkiego około piątku (tzn. dam konkretną odpowiedź co o tym myślę).

Manewry są kompletnie niezbalansowane. Wielkie dzięki za wyłapanie tych usterek. Zostaną naprawione.

Test przeciwstawny; jeden z moich wymysłów:

"BN dostają cechy powiększone o 50. Np. 33 + 50 = 83. Gracz wykonując test przeciwstawny rzuca K100 i dodaje wartość do cechy. Suma musi byc większa od powiększonej cechy BN.

Gracz cecha 45 + K100{56} >= cecha BN 33 + 50 (stałe) = 83
101 > 83 Gracz odnosi sukces"

Ogłada wypada z ograniczeń pancerza.

Zmęczenie. Jeden z prototypów. Zostaje tylko w walce. Po każdej walce, jeżeli drużyna odpocznie, opatrzy rany i coś zakąsi (no normalny postój na regenerację), całe zmęczenie schodzi. Każdy Gracz ma żetony Kondycji, które trzyma przy sobie. Żetony kondycji pochodzą z cech Budowa i Wola i będzie ich mniej niż cecha (żeby gracze nie mieli 168 żetonów przy sobie tylko np. 16). Białe żetony są z Budowy, wydając je nic się nie dzieje. Czerwone są z Woli. Czerwonymi można płacić za manewry, krwawienie, duszenie - dopiero jak skończą się białe. Gracz kiedy zapłaci pierwszym czerwonym dostaje kare "zmęczony" -10 do testów. Kiedy wyda wszystkie żetony Kondycji pada nieprzytomny (ew. martwy w pewnych przypadkach - chociaż system jest zbyt zabójczy więc pewnie tylko będą tracić przytomność, nie ważne czy z ubytku krwii czy za zbyt akrobatyczną technikę walki).

W rozdziale o uszkodzeniach, wypisze każdą możliwość uszkodzenia broni, pancerza i ekwipunku.

Na razie nie widzę korzyści z rozdzielania penetracji.

Arvelus:

Masz racje co do śmiertelności.

Ograniczenie morderczości; rozważam wrzucenie manewru który przerzuca obrażenia otrzymywane przez gracza, wybiera się niższe (może by przerobić na tą potrzebę Desperackie parowanie). Szansa na dwie 8, pod rząd to 1,5%; 2x 10 = 1%.

Obecnie kostka obrażeń zwiększa się o jeden typ, jeżeli ofiara się nie broni. Rozumiem, ze to wg was za mało (nożem rzuca się wtedy K8 ). Można wrzucić dodatkową zdolność dla skrytobójców, która dodatkowo przerzucałaby obrażenia - wybiera się wyższe z dwóch (efekty 9 i 10, już trochę nie pasują do ciosu sztyletem). Jeżeli zabójca jest niezauważony, oczywiście.

osłona - racja, ale to problem na który teraz nie mam pomysłu (zeby plynnie chodził, modyfikatory były dobre). Twój wydaje się być lekko za mocny, ale bardzo rozsądny i prosty.

Odrzut - masz racje, do zmiany.

Desperacka obrona- masz racje, do zmiany.

Walka bez broni - fakt, wasze propozycje wydają się dobre, zastosuje je (możesz poranić pieść, nogę; łatwiej cię trafić jak nie masz broni).

Uwzględniłem twoje regenerowanie zmęczenia po walce w nowym prototypie Zmęczenia.

Nowa wersja, będzie z tymi poprawkami (sądzę że w sobotę, niedzielę będzie).

Wielkie dzięki, za komentarze.
 
Łagi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem