Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-08-2011, 14:04   #14
Łagi
 
Łagi's Avatar
 
Reputacja: 1 Łagi nie jest za bardzo znany
Odbijanie strzał, aby się udało muszą wyjść dwa sukcesy WW - dwa testy. Kiepska postać ma nikłe szanse (np. 40 WW to 16%, 70 WW to 49%) , arcymistrzowi powinno się w miarę często udawać.

Test przeciwstawny.
Tak, nie pasuje. Ale; Mg tworząc statystów, zwiększyłby im cechy i tyle. A liczyłby tylko Gracz. Jest tylko 1 rzut. I mechanizm działa w dwie strony, czy Gracz atakuje czy się broni, to tylko on rzuca - prawdopodobieństwo t/s.
Mimo to, szukam jakiegoś bardziej pasującego rozwiązania.

Arvelus przekonałeś mnie, co do osłony.

Atak z zaskoczenia, będzie tak projektowany. Efekt "1 cios - 1 trup", będzie do osiągnięcia tylko z jakąś skrytobójską zdolnością.

Efekty ran. Na początku rozpisałem je (zainspirowany TofT'em) dla broni siecznych, kłutych, obuchowych, strzeleckich, ognia... i zabrakło mi inwencji. Kiedy są w 1 tabelce każdy efekt jest różny. Oczywiście można to zrobić na zasadzie, skopiowania tej tabelki dla każdego rodzaju broni i modyfikacji w miejscu gdzie efekt nie pasuje. Wtedy tabelki obrażeń, zajmą więcej miejsca (już dla 2 rodzajów zajmą 2x więcej). Różnych tabelek trzeba szukać ("mhm.. w głowę, jest: "przecina ci.." a nie sorry to sieczne, gdzie te kłute"). Poza tym sądzę że każdy zna już złotą zasadę rpg: Nie trzymać się sztywno reguł, reguły mają pomagać. Jeżeli coś nie pasuje to po to jest tam MG, żeby odpowiednio zmodyfikować efekt.

Tzn. takie jest moje stanowisko. Lepiej mieć jeden zestaw, "ciekawych" tabelek, niż zestaw albo suchych w stylu "Cios sprawia ci ból. Kara -14 na k6 rund + mdf z Mocy Szajsunga" które można zastosować do wszystkiego; albo zajmujących połowę podręcznika.

-----------------------------------
edit

Test przeciwstawny:
Gracz ma 2 kolumny przy cechach. W dolnej wpisuje swoje wartości cech powiększone o 50. Np. mając 45 Budowy wpisuje pod spodem 95.
W trakcie testu przeciwstawnego odejmuje od dolnej wartości cechę przeciwnika.
Zmodyfikowana dolna wartość musi być większa od k100.
[50+cecha Gracza] - cecha BN >= K100.
 

Ostatnio edytowane przez Łagi : 18-08-2011 o 14:12.
Łagi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem