Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-08-2011, 16:39   #16
Łagi
 
Łagi's Avatar
 
Reputacja: 1 Łagi nie jest za bardzo znany
Test przeciwstawny (ver.3)
Test przeciwstawny jest oparty o jeden modyfikator z cechy przeciwnika, poza tym wygląda identycznie jak zwykły test.

Formuła matematyczna:
Cecha BG - (cecha BN - 50) >= K100 [sukces Gracza]

Jak wygląda w praktyce:

Cecha BG + mdf (ok. od 20 do 5) >= K100 [sukces Gracza]

Perspektywa Gracza:
Rzut nic się nie różni od zwykłego. Ot, jeden modyfikator więcej za cechę przeciwnika.
Zawsze ja rzucam. Nieważne czy atakuję czy się bronię.
Ciekawym jest, że zwykle jest mały i dodatni, więc łatwo (i przyjemnie) się dodaje.

Persperktywa Mistrza Gry:
Podaję Graczowi modyfikator z cechy przeciwnika, który mam wypisany w bestiariuszu (obok cechy) lub sam go wyliczyłem tworząc scenariusz.
Jeżeli trochę już pograłem potrafię modyfikator za cechę wyliczyć w parę sekund, znam je na pamięć lub odczytam z tabelki, jeżeli potrzebuję improwizować.

Tabelka modyfikatorów
cecha BN mdf. dla Gracza
30 +20
... ...
35 +15
36 +14
37 +13
38 +12
39 +11
40 +10
41 +9
42 +8
43 +7
44 +6
45 +5
... ...
50 0
51 -1
52 -2
53 -3
54 -4
55 -5
... ...
60 -10

Skróty myślowe do obliczania modyfikatora w głowie:

1. Jeżeli BN ma cechę mniejszą od 50 to modyfikator jest dodatni, jeżeli większą od 50 to ujemny.
BN = 68 -X ; BN = 21 +X

2. Cyfrę jednostek dodatniego modyfikatora: porównuję ile brakuje do dziesiątki cyfrze jednostek cesze BN.
BN = 46 => 4 ; BN = 37 => 3.

3. Cyfrę jednostek ujemnego modyfikatora: t/s.
58 => 8 ; 87 => 7.

4. Cyfra dziesiątek dodatniego modyfikatora: Cecha BN; trzydzieści ileś to cyfra dziesiątek 1; czterdzieści - nie ma. (trzeba wypisać)

5. Wyjątek cecha BN podzielna przez dziesięć; łatwo policzyć normalnie.
30, 40, 50 itd -50 = 20, 10, 0 itd..

Jeżeli wydaje się za skomplikowane, dodam, że modyfikatory z cech w AD&D mimo, iż wzięte z powietrza, to nie sprawiają problemu (odczytanie z tabelki) lub nie są za problem uważane.

-------------------------
edit:

Yzurmir: Racja, rozpisanie efektów w tabelkach da radę. Tak zrobię. Jednak zmian jest już zbyt dużo i nie zdążę jeszcze pododawać efektów. Co do zalewającej twarz krwi, przecież każdym twardym przedmiotem da się "rozciąć" głowę. W każdym razie, dla obuchów posiniaczenie oka może uniemożliwiać dobre widzenie (patrz sporty walki boks, mma) (tyle że jest raczej stałe, do czasu wyleczenia).
 

Ostatnio edytowane przez Łagi : 18-08-2011 o 17:08.
Łagi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem