Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-08-2011, 09:11   #19
Łagi
 
Łagi's Avatar
 
Reputacja: 1 Łagi nie jest za bardzo znany
Test przeciwstawny.

Różnica wszystkich trzech wersji jest tylko w sposobie przeprowadzenia testu.

Testuję teraz ver.3, i wszystko mi bardzo fajnie chodzi. Jest krótka przerwa (4 sekundy) na obliczenie mdf. z cechy, ale jeżeli mdf. jest gdzieś zapisany to różnic w zasadzie nie ma (zamiast na cechę BN patrzę na mdf.). Poza tym wszystko liczę sam, gdyby był podział na więcej mózgów (MG i Gracz), to jedyne liczenie ma Gracz, który musi dodać dwie cyfry, MG może się zająć kontrolą walki.

Ale ludzie, to jest dodanie 1 liczby! Gracz kontrolując postać uwzględnia przecież masę modyfikatorów (z ran, z broni, z pancerza, z czarów przeciwnika lub towarzyszy) i często też wymyśla nowe ("Hej! w tej wodzie to on powinien mieć karę do biegania"). Czy to nie lepsze, niż wprowadzanie innej mechaniki dla testów przeciwstawnych? Dodawanie K100 przecież i tak trzeba dodać (i to zwykle więcej, niż 20). Jaka różnica dla Gracza czy dodaje to co mu wypadnie czy to co powie MG?

Samo zamieszczanie skrótów myślowych do obliczania mdf. jest lekkim obrażaniem inteligencji czytelnika (w rpg chyba grają ludzie którzy potrafią odjąć 50); może poza wskazówką kiedy mdf. jest dodatni, a kiedy ujemny.

Pisząc to z perspektywy twórcy, jestem bardzo nieobiektywny, w końcu wszystko to wiem i nie muszę się tej zasady uczyć. (Niestety, będzie mi ciężko teraz zebrać znajomych do zwykłej gry, żeby to dobrze przetestować, może czas się zapisać do jakiegoś klubu?)

Odbijanie strzał - jest teraz zdolnością z mdf -30 i bez przerzutów.

Ja tam przerzuty bardzo lubię (bardziej, niż więcej odejmowania).
 
Łagi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem