Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-08-2011, 21:05   #25
Yzurmir
 
Yzurmir's Avatar
 
Reputacja: 1 Yzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie coś
W zasadzie powtórzę swój poprzedni post.
1 - nie zawsze gra się z fizyczną kartą postaci, np. na forum.
2 - liczy się nie tylko miejsce, ale także praca, jaką trzeba włożyc w wypełnianie tych rubryk. Gracze mają może prosto, ale dla MG to będzie stanowiło pewien problem, gdyż będzie musiał obliczac rzeczy, z których skorzysta może raz.
3 - jeśli chodzi o odbijanie strzał, to lepiej wykonac po prostu dwa rzuty, co zajmie gdzieś tak dodatkowe 5 sekund. Gdyby to była powszechna akcja, to może byłby sens w tworzeniu dodatkowego pola, ale bardzo rzadko gracz będzie z niej korzystał. Innym rozwiązaniem jest po prostu ustalenie stałego modyfikatora, tak jak Łagi najwyraźniej ostatecznie zdecydował.
4 - jeśli chodzi o rzuty przeciwstawne, to przecież bez problemu można zastosowac system, który po prostu nie wymaga dodatkowych modyfikatorów. Trzeba ścinac rogi i szlifowac system, żeby nie zostawiac niepotrzebnych drobiazgów. Żeby one chociaż pachniały...!




EDIT:
Parę dodatkowych uwag.

Po pierwsze, nie pamiętam, czy skomentowałem decyzję o stosowaniu żetonów, gdy ją tutaj opisałeś, ale muszę pochwalic ten nowy system. Stosowanie żetonów na pewno ma swoje wady, ale od razu wydaje się byc o wiele bardziej przystępne.

Tylko to całe "koszt 1 zmęczenia" itd. mógłbyś zmienic na "żeton/punkt/coś tam zmęczenia".

Mógłbyś też chciec zmienic trochę ten fragment. W końcu śmierc "w warstwie fabularnej" to także śmierc w warstwie mechanicznej.
Cytat:
Ubytek krwi, czy duszenie, nie uśmiercają postaci od razu, jednak jeżeli poszkodowany nie otrzyma pomocy, najpewniej umrze, ale już w warstwie fabularnej.
Umiejętności -- O co chodzi? Wiedza zawsze dotyczyła państw lub regionów. Gdzie się podziała nauka i jej subumiejętności? czemu czytanie i pisanie oraz liczenie zaliczają się do wiedzy? czemu nawigacja albo zielarstwo nie zaliczają się do wiedzy?

Opatrywanie ran to według mnie Rozum albo Zręcznośc. Leczenie także (diagnoza do Rozum, ale operacja to Zręcznośc). Nie sądzę natomiast, aby opieka nad zwierzętami wymagała ogłady. Dla pływania chyba równie ważna jest Budowa. co to jest "przetrwanie"? czy akrobatyka na pewno jest umiejętnością zaawansowaną. A tresura? Zresztą zawsze uważałem, że opieka nad zwierzętami, oswajanie i tresura będące osobnymi umiejętnościami za coś dziwnego. czy warzenie trucizn to nie jest częśc alchemii?

Niektórym zdolnościom należałoby zmienic nieco nazwy, żeby bardziej pasowały. Na przykład: inspiracja -> inspirujący albo wzór, albo motywujący lider (nawiasem mówiąc, to dobry pomysł na zdolnośc z twojej strony). Kondycja -> wytrzymały. Łucznictwo -> szybki łucznik, szybkie przeładowanie (czemu zmieniłeś to tak, aby dotyczyło tylko łuku?) Dodatkowe parowanie -> desperacka obrona? (Może warto połączyc to z tą akcją?). Wielokrotny atak -> szybki atakujący? grad ciosów?

Sekretne pchnięcie -- w ciągu bitwy? cios, którego przeciwnik się nie spodziewa? Jakoś mi to nie pasuje. Ja bym dał modyfikator dodatni do nagłych (np. podczas rozmowy) lub skrytobójczych ataków.

Zwinny -- dodałbym jeszcze, że postac o tej zdolności może uciec przeciwnikowi w taki sposób, aby nie mógł jej trafic. Na przykład, przegrywając starcie, postac wycofuje się do swych sojuszników. Nie wiem do końca, jak miałoby to wyglądac w przyjętych tutaj technicznych terminach.


Tarcza -- według mnie tutaj jest mało przydatna. Myślę, że powinien pojawic się limit parowań (jedno na rundę). Z tarczą można wykonac dodatkowe parowanie (z bonusem). Albo, w obecnym systemie, nie tylko dostaje się modyfikator +10, ale także ignoruje się modyfikator -5 przy jednym następnym parowaniu. Ze zdolnością oburęcznośc można dodatkowo wykonac kolejne parowanie bez modyfikatora ujemnego zamiast ataku. Zdolnośc dodatkowe parowanie -- jeszcze więcej parowań (dodatkowe parowanie tarczą albo inną bronią, bez modyfikatora ujemnego -- lecz tylko jeśli gracz nie był zmuszony przerzucic wyniku parowania w tej rundzie).
 

Ostatnio edytowane przez Yzurmir : 19-08-2011 o 22:10.
Yzurmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem