Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-09-2006, 21:19   #21
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
Cytat:
Napisał Sir_herrbatka
Cytat:
została zawieszona
nie powiedział bym że to mnie dziwi...

Jeżeli robimy system który już na przy pierwszych założeniach przypomina WoD'a a następnie dokładamy do tego mechanikę WoD'a to co powstaje? Milly, nie chciałem cię urazić tymi słowami ale samą koncepcję tego systemu trzeba mocno przemyśleć.
Ojć, herrbatko, to sobie u Kutaka narąbałeś...

Nie, nie piszę tu w obronie Milly. Piszę tu ze zdrowym rozsądkiem. Pomyśl- kilkanaście lat temu kilku fanów RPG zasiadło do swojego systemu... W prawdzie mieli inną mechanikę, ale pewnego dnia odwiedził ich znajomy, z herbatą w dłoni i powiedział "Po co robicie coś takiego? Przecież jest Dungeons, pierwsza edycja! Zostawcie to, nie ma sensu tworzyć czegoś takiego!". I tak właśnie mógłby nie powstać Warhammer.

Mechanika oparta na WoDzie, bo na pewno Milly nie zerżnie 100%, nie jest niczym złym. Jeżeli pasuje i nie będzie komercyjna- to bardzo proszę. Poza tym, z tego co wiem, w Nocnym Patrolu nie ma zasady Maskarady i klanów z Wampira, nie ma Gai i jej wilkołaków, nie ma też Atlantydy Magów czy Golemów z Prometheana... To inny świat oparty na mechanice WoDa, ale same realia to POWIEŚĆ a nie ŚWIAT MROKU...

Każda, podkreślam- każda inicjatywa jest dobra. Z każdej może wyjść coś nowego. Ja sam bardzo czekam na Nocny Patrol RPG, to dość ciekawy pomysł- nie przełomowy, ale naprawdę ciekawy i sam mam zamiar pomóc Milly w miarę moich możliwości w jego poczęciu

Pozdr, Ktk

PS, tak na marginesie- Sir_herrbatka, słyszałeś jak powstało Tamriel (świat serii TES)? Był to setting, w który autorzy gry grali w jakiegoś-tam RPGa... Rozumiesz moje przesłanie czy dokładniej wytłumaczyć?
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem