Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-08-2011, 19:07   #28
Łagi
 
Łagi's Avatar
 
Reputacja: 1 Łagi nie jest za bardzo znany
Racja, dostrzegam tę niedoskonałość. Nie da się tego zrobić idealnie (albo ja nie potrafię). Każde rozwiązanie ma swoje wady. Dodawanie 50 i k100 zmienia, mechanikę. Zamiast porównania do k100, trzeba wynik z K100 dodać do cechy i obliczać nowe wartości cech dla BN. Lepsza taka wada, niż ten 1 mdf. ? Dawanie dwóch wariantów wykonywania testu przeciwstawnego jest jeszcze bardziej kłopotliwe (trzeba wybierać wersję, której się chce używać).

Sądzę, że powinno się na ten temat wypowiedzieć więcej osób. Jeżeli faktycznie lepiej się gra dodając K100 i 50, to zmienię wzór - działają one t/s, inny jest tylko sposób przeprowadzenia testu. Na ten czas, uprościłem tylko wpis o teście przeciwstawnym. Wersje z dodawaniem 50 dodam na końcu, jako kolejną "ciekawostkę" (mechanika może działać na obu).

Przetrwanie, tropienie - mój błąd, tropienie jest osobne i wypada z przetrwania. Tam figurowało jako wytropienie króliczej nory itp. czyli wiązało się ze znajdowaniem jedzenia. Słowo "sztuka" nie jest kluczowe dla tej umiejętności, w moim odczuciu lepiej brzmi samo "przetrwanie" (występuje w taki sposób w innych grach). Nie znam wersji angielskiej, ale raczej nie ma tam "art of survival".

Zostało uściślone.

Profesje już zacząłem robić. Konwertuję stare, tzn. nazwa, wyjścia i wejścia, ekwipunek, zostaje - zmieniam staty i umiejętności, ale staram się je utrzymać w miarę t/s. Wszystkich jest więcej, niż 100 (miałem dokładnie policzone, ale zapomniałem już ile ich było, tu są wszystkie). Na stronie mieszczą się 4 (nie ma opisów, same staty), wychodzi 25 stron (nie ma co szaleć z wszystkim od razu). Może wstawię do następnej wersji z 4 profesje na próbę.

Od groma pracy to miał śp. TofT, poza tym gdybym tego nie lubiał tobym się za to nie brał . Oczywiście, jeżeli chciałbyś mi pomóc, to mogę ci wysłać dokument w OpenOffice z pierwszymi profesjami. Ale nie oczekuje takiej pomocy, wasza krytyka to więcej, niż mógłbym chcieć. Dzięki niej mechanika jest nieporównywalnie lepsza, niż wcześniej.

Jest jeszcze jeden problem, nie wiem czy lista umiejętności i zdolności jest już kompletna. Po wyregulowaniu mechaniki walki, wypada dorzucić jeszcze jakieś zdolności nie-bitewne. No i brakuje jeszcze mechaniki magii. Dopiero w tym momencie można by się brać za tworzenie profesji, bez obaw o to, że trzeba je będzie wszystkie zmieniać.
 
Łagi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem