Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-08-2011, 21:35   #30
Łagi
 
Łagi's Avatar
 
Reputacja: 1 Łagi nie jest za bardzo znany
Umiejętności przerobiłem (jest nauka). Nowa wersja już jest, ale chcę ją wrzucić z paroma profesjami. Wyślę ci dokument w OpenOffice jakoś jutro jak już napiszę do końca następną wersję. Konwersji dokonasz w swoim własnym mniemaniu, umiejętności dasz jakie uważasz za stosowne - jak bym miał jakieś obiekcje to coś zmienię. Oczywiście jak będziesz chciał, nie chcę cię obciążać - sama krytyka istniejących jest dla mnie wystarczająca.

Systemu magii nigdy tak naprawdę nie używałem. Raz jakiś gracz grał Druidem (mag kolegium jadeitu czy coś takiego), i była tam jakaś klątwa Tzennecha, ale w sumie to czarami za dużo to się nie narzucałem i mimo, iż byłem MG to nie używałem tych zasad.

Jeżeli system magii jest dobry to nie będę go zmieniał. Chodzi bardziej o dostosowanie do mechaniki Cepa. No i mam jeszcze pomysł, na ochronne przedmioty przed magią, które działałyby trochę jak pancerz przed ciosami. Byłby rzut ochronny, który redukowałby efekt lub go anulował (byłaby też % na uszkodzenie ochronnego amuletu). Takie przedmioty byłyby całkiem powszechne, w każdej wiosce jest w końcu jakaś wiedźma/czarownik, który handluje wisiorkami odganiającymi złe duchy. Aż żal nie wykorzystać takiego motywu.

Oczywiście różne rasy będą mieć różne zdolności startowe i umiejętności. Elfy są mocniejsze w cechach, ale to już jest wpisane w system (np. 1 ed) i wynika z opisu ras. Karanie ich, aż 20 do Budowy, to lekkie przegięcie, bo niziołki powinny być chyba jeszcze słabiej zbudowane. Sądzę, że rasowe zdolności, umiejętności dodadzą balansu.
 
Łagi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem