Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-08-2011, 20:07   #33
Łagi
 
Łagi's Avatar
 
Reputacja: 1 Łagi nie jest za bardzo znany
Znajomość obszaru to lepsza nazwa, użyjmy tej.

Kolumny będą wyrównane. Ludzie dostaną ze 3 zdania opisu więcej.

W 2 kolumnach. O co ze składem Ci konkretnie chodzi? W jakim programie? LibreOffice Writer.

Etykieta, zmienię działanie jak mówisz.

Obłęd: A to tak nie jest w oryginale? Od 10 to będzie prawie 2x tyle co przeciętniak. Więc albo uzależniam limit Obłędu od Woli. Albo wszystkim podnoszę limit do 8 i jest +2 ze zdolnością.

Racja, ale wtedy zadaje t/s obrażenia jak kusza lub pistolet? Ew. może być +1, lub k4+2. Wtedy górny limit pozostaje t/s.

Rzucanie potężnych zaklęć przez przeciętniaków wydaje mi się odpowiadać klimatowi. Jak przeczytałem w opisie np. zaklęcia Pożoga zagłady, jest wzmianka że ci którzy nieopatrznie rzucają takie zaklęcia, są narażeni na pościg przez Kolegium. Kto więc rzuca te czary? Arcymagowie nie, bo wszyscy są przeciwni. Więc młodzi, ambitni i zbuntowani czarodzieje (guślarze?). Ale żeby je rzucić muszą mieć na to szansę.

Progi też mi się podobają. Więc: -10; -20 i -40. -50 to lekko za dużo, może stworzyć syndrom "za wysokiego progu", szkoda próbować.

ok, Cyfra dziesiątek Rozumu lub Woli -3.

Jeżeli Gracz ma zdolność a BN nie; to rzuca 2gi raz jak nie zda. Jeżeli BN ma a Gracz nie; to rzuca 2gi raz jak zda. Jeżeli obaj mają, to nie ma przerzutów.

Będzie wytłumaczone, chyba że coś ci nie pasuje w takiej formule? Dzielenie przez 2 cechy, jest strasznie frustrujące - liczyć i jeszcze patrzeć jak twój heros nie może wspiąć się na drzewo.

Sterowanie łodzią, pływanie, wspinanie, jeździectwo (z powożeniem)? Jak to pływania i wspinania się rzadko używa?

Słusznie. Przy profesjach znika podział umiejętności. Zdolności też scalić? Jedna rubryczka na Umiejętności wygląda schludnie.

Znajomość obszaru (las Darkwald); Z.o(miasto Middenheim). W sumie to zabiłeś mi klina teraz. Może Gracz wybiera jakiś obszar wokół jakiegoś miasta np. Lasy wokół Talabheim, Góry na wschód od Krainy Zgromadzenia, czy jakieś wioski. Morze jest raczej bez użyteczne, co takiego na tym morzu może być poza wyspami? No chyba, że porty.

Wieś rodzinna i okolice - to lepszy wariant, ale uważasz, że chłop który całe życie siedział w jednym miejscu powinien mieć znajomość obszaru? To zdolność raczej dla podróżujących profesji. Czy ta jego wieś może mieć szansę bycia odwiedzoną? W ten sposób każdy człowiek może mieć znajomość obszaru.

Edycja:

Nauka - ok, trzeba to poprawić. Języki są w nauce, żeby ktoś np. skryba która bierze dowolną naukę mógł sobie wsiąść język albo astronomię (to i to wymaga studiowania ksiąg). Może trochę chybione rozwiązanie.

Akolita - był zrobiony dawno temu, bardziej żeby dobrać odpowiedni skład. Do poprawy oczywiście.

Czy każdy umie grać na instrumencie, wykonywać sztuczki, śpiewać lub tańczyć na tyle żeby zabawiać tym towarzystwo? W sumie nie widzę różnicy, może być podstawowa (chodzi o przerzut?).

Pododaję zdolności Łowiectwo (tropienie zwierząt), Dociekliwość (tropienie osoby w mieście), Zbieranie informacji, Barter (+ jeżeli handel wymienny), Jubilerstwo (znajomość drogocennych kamieni, ozdób), hmm... fajnie by było żeby te zdolności były z jakimś bajerem (w określonych warunkach jest premia). Suche +10 do targowania, jest nijakie. Przejrzę Księge zasad.

Dzięki za profesje.

Edycja 2:
znajomość jezyka - słowo "znajomość" wydaje mi się zbyteczne.
Chłop bez bonusu do Woli.
Fanatyk bez 10 bonusu do Budowy. Gdzie on tyle masy nabrał.
Hiena tylko 5 albo 0 do WW. Te sporadyczne walki ze strażnikami nie potrzebują 10, Giermek, który w sumie ma się tylko ćwiczyć w szermierce pod okiem rycerza ma tyle samo.
Kanciarz nie musi się bić. Staty z księgi przeczą opisowi.
Łowca +15 UB. Nie za dużo na profesję początkową?

Umiejętności skopałem, więc się nie będę wypowiadał, ale wyglądają na dobrze dobrane.
Wielkie dzięki, reszta świetna - nawet fajny nowy szlif profesji teraz widzę i wybacz za zamieszanie z umiejętnościami. Profesje były rzucone z pośpiechu i bardziej na przykład.
 

Ostatnio edytowane przez Łagi : 21-08-2011 o 20:40.
Łagi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem