Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-08-2011, 21:21   #36
Yzurmir
 
Yzurmir's Avatar
 
Reputacja: 1 Yzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie coś
Cytat:
Wstaw => ramka. W Wordzie, też powinno być, ale ci nie powiem bo Windowsa widziałem ostatni raz jak grałem w wiedźmina (i raczej wtedy Worda nie włączałem ).
Znam różne opcje, ale jakoś zawsze coś się psuło. Nieważne.

Cytat:
Obłęd racja. Zwłaszcza, że teraz Obłędem mechanika cię obdarowuje na lewo i prawo (dostawanie ran, widok obrażeń, strach, magia). Więc 6 i 10. Obłęd można też leczyć w końcu, poza tym choroba psychiczna redukuje obłęd o 6.
Wcześniej też się chyba dało leczyć, ale było to ekstremalnie ryzykowne. Nie pamiętam szczegółów.
Właśnie, co do obłędu. Myślę, że strach powinien dawać mniej PO. 1k10 wydaje się dość drastyczne.

Nawiasem mówiąc, jak dokładnie działa ten strach? Nie do końca zrozumiałem, czytając tę sekcję. Napotykając coś okropnego i nie zdając testu Woli, zwiększam poziom strachu o 1? Co to są kości strachu?
Cytat:
Dokładnie, czarnoksięstwo.
Ale właśnie, czy nie byłoby dobrze zrobić tak, aby czarnoksięstwo pozwalało na rzucanie potężnych zaklęć -- niedostępnych im normalnie -- nawet przeciętnym magom? To znaczy, kary musiałyby być dobrane tak, aby rzucanie mocnych czarów było naprawdę trudne, a wtedy czarnoksięstwo dodawałoby większą premię (większą niż +10).

Cytat:
Znajomość obszaru, trzeba chyba zrobić gamistycznie. Podzielić świat na kawałki (np. Kraina Zgromadzenia, każde duże miasto Imperium, państwa ościenne) i postać wybiera jeden. Będzie abstrakcyjnie, że Gracz zna każdą wiochę w na obszarze setek km. Ale przejrzystsze. Poza tym może też oblać test i nic nie wykreuje.
Tak chyba będzie w praktyce lepiej. Co prawda w tej postaci to po prostu rozszerzona "wiedza".

Cytat:
Ogłuszający (atak) zastępuje Ogłuszanie. Zwykły atak można teraz wyprowadzać z dodatkowymi cechami jedną z nich jest ogłuszający. Rozwiązanie lepsze, niż pisać wszędzie, że tylko 1 atak na rundę - no i przejrzystsze.
Chodziło mi tylko o nazwę.

EDYCJA:
Cytat:
Elfi łuk k6 +1. Czy uważasz że musi być k8?
Jest mi to w sumie obojętne. K8 chyba by lepiej co prawda pasowało do pozostałych rozwiązań (tj. do innych sytuacji, które zwiększają obrażenia o "kostkę", nie punkt).
 

Ostatnio edytowane przez Yzurmir : 21-08-2011 o 21:23.
Yzurmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem