Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-08-2011, 11:25   #41
Łagi
 
Łagi's Avatar
 
Reputacja: 1 Łagi nie jest za bardzo znany
Profesje poprawiłem.

Może każdy ma około 15 rozwinięć (cech + umiejętności + zdolności). Nie jest to żaden żelazny limit, ale wartość wokół której oscylujemy. Tzn. średnia z wszystkich początkowych profesji powinna wyjść 15. Jeżeli jest "albo" to oczywiście liczy się za 1.

Może poczekaj do następnej wersji (1 albo 2 dni), wrzucę więcej/ poprawione umiejętności i zdolności oraz 16 profesji.

Jak zobaczyłem w opisie szczurołapa rzut K10 na ilość szczurów w klatce to pękłem ze śmiechu. . Myślę że takie "smaczki", albo wrzucone odzywki dodają fajnego rysu profesją, przestaje być archetypem i widzi się za tymi cyferkami postać. O ile jest góra jedna lub dwie w niektórych profesjach, żeby bełkot nie przesłaniał istoty sprawy ( żeby nie było przerostu formy nad treścią).

Umiejętności z Nauki, chyba lepiej będzie wypisywać bez słowa Nauka. Nauka jest zbiorem, figuruje jeśli pojawia się wpis Nauka (X dowolnych).

To samo z rzemiosłem.

Nie będzie Wiedzy, zastąpi ją Znajomość obszaru i Znajomość potworów. Znajomość obszaru lepiej pasuje do opisu zdolności. Wiedza jest strasznie szeroko pojęta. Poza tym obejmuje też znajomość krasnoluduów, elfów, orków, ogrów . Nie wiem czy robić podkategorie w Znajomości potworów (żeby Krasnolud mógł się lepiej znać na zielonych).

=============
Twoja profesja Fanatyka jest rewelacyjna.

Edit 2: Czy nie przydałyby się jeszcze ze 2 zdolności strzeleckie? Co myślisz o:
Strzelaniu dwoma strzałami.
Strzelanie w tłoku, lesie - strzelec ma mniejsze szanse trafić w drzewo lub nie tego walczącego co chciał. Redukuje kary za osłonę widoczności.

edit 3:

2 strzały są durne - nie będzie ich.

Myślę czy testując umiejętność, nie wybierać najmniejszej spośród podanych cech. Łańcuch jest tak silny jak najsłabsze ogniwo. Gracze nie będą się specjalizować w jednej cesze.

Zdaje się dobrze odzwierciedla rzeczywistość. Możesz być super zręczny, ale jak nie masz tyle mięśni żeby się podciągnąć, to za nic nie wejdziesz na drążek, czy po linie. Możesz wyliczyć trajektorie balisty co do milimetra, ale jak nigdy w życiu nie widziałeś jak strzela katapulta to nie ustawisz jej dobrze. Możesz być pająkiem, liczyć karty, i znać najzabawniejsze dowcipy odwracające uwagę, ale jak jesteś ślepy, to każdy cię oszuka w kartach. Możesz wiedzieć wszystko o koniach i być uparty w tresurze jak osioł, ale jak traktujesz wierzchowca jak maszynę to prędzej czy później zdechnie.
 

Ostatnio edytowane przez Łagi : 22-08-2011 o 14:48.
Łagi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem