Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-09-2006, 13:47   #94
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
- Och… Och tak, tak, to zaiste świetny pomysł! Bo, jak już zapewne ci wiadomo, jaśnie panie, moje ciało trawi jakaś obca nam choroba, która nie daje mi spać, jeść i pić w spokoju… Mój oddech też często zamiera, boję się o każdą godzinę obecności na tym świecie…- Benedykt przerwał, poczym głośno zakaszlał w pięknie haftowaną chustę.
- Leonardo… Postaram się skrócić mą wypowiedź jak tylko się da, by nie zająć ci, jaśnie panie, twojego cennego czasu. Tak więc da Vinci, on w swoich ostatnich słowach skierowanych do mnie kazał, kazał się modlić i przeprosić… Mówił, że mam przeprosić Boga w jego imieniu, że zgrzeszył i teraz błaga o wybaczenie… Opowiadał mi o swoim dzieciństwie, jak piękny świat stworzył dla niego Bóg… I kazał go przeprosić, mówił iż zrobił coś złego… Chciał, by usłyszał o tym jakiś duchowny, chciał podzielić się tym z kimś, ale nie umiał… I dlatego, dlatego chciałbym, by dowiedział się o tym sam Leon X- da Vinci zasługiwał na to…- skończył, poczym delikatnie skłonił się, jakby oczekując jakiejś odpowiedzi od młodego dyplomaty…
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline