Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-08-2011, 12:02   #7
Pinhead
 
Pinhead's Avatar
 
Reputacja: 1 Pinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputację
Skoro udaje Ci się sesja z pełną mechaniką D&D, to tylko pogratulować.
Ja, aż takim ekspertem nie jestem i stąd to uproszczenie. I rozumiem, że to co przedstawiłem może Cię zniechęcać.
Uproszczenie mechaniki jest zabiegiem celowym, by bardziej skupić się na klimacie sesji, a nie mechanicznych sztuczkach i ilości podręczników z jakich można korzystać przy tworzeniu postaci.
Jeżeli zależy Ci na jak najbardziej optymalnym tworzeniu postaci pod względem mechanicznym to tu tego nie znajdziesz.
Jak już powiedziałem sesja będzie bardziej storytellingiem wspomaganym mechanikom (w sytuacjach konfliktowych i losowych), a nie klasycznym D&D jakie można zagrać na żywo.

Jeżeli chodzi o granice postaci to podchodzę do tego zdroworozsądkowo. Wiadomo, że łotrzyk będzie potrafił otworzyć lepiej skrzynię ze skarbami niż wojownik, a kapłan będzie miał większe pojęcie o tajemniczym zwoju niż nomad. Bazuję na pewnych archetypach i wyobrażeniach wspomaganych mechaniką, by w momencie krytycznym wystąpił element losowy.

Jeżeli to Ci nie odpowiada, to tylko mogę powiedzieć szkoda.
 
Pinhead jest offline