Wątek: Scena Kul
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-09-2006, 14:39   #4
Pikazzo
 
Reputacja: 1 Pikazzo ma wyłączoną reputację
-Abdoulaya, droga pani był osobą wielkiego intelektu i -towarzyszącej zbyt często mądrości- niskiej postury. Człowiek ten potrafił swoim ciętym żartem rozbawić niemal każdego, swoimi przemowami jednał sobie tłumy, był wspaniałym strategiem i genialnym ekonomem. Od małego kształcił się u najlepszych mistrzów dzięki czemu jego wiedza obejmowała nad wyraz wiele dziedzin. Mój przyjaciel jednak za karę za swój geniusz został pozbawiony siły fizycznej i wyglądu - jako mały chłopiec został oszpecony i okaleczony przez paskudne kimikalia, które sam -co gorsza- wytworzył. Był on niewielki, łysy, z nieprzyjemnie zdeformowaną twarzą -mimo starań najwspanialszych kirurgów nie udało się odzyskać jego dawnego wyglądu- musiał nosić bikulary powodem słabego wzroku. Był to jednak osobnik mężny, dowodził swoją rosnącą szybko w siłę armią i zdobywał kolejne tereny wroga, potrafił sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom. Taki był Abdoulaya Samson - Wade VI...- Bazyli zawiesił głos -Przyczyny zamachów na jego osobę są nie do końca znane, najbliższe prawdy są przypuszczenia, iż jego rodzony syn -Abdoulaya miał tylko jednego potomka, którego miłował nad życie mimo tego, że on sam nienawidził szczerze ojca- pierw podesłał niewolnika z zatrutym przemyślnie winem, później przekazał Babilonii kiedy i gdzie Wade zaatakuje, następnie zmusił biednego sługę do samobójczego zamachu na Imperatora aż na koniec przekupił strażników, sam dostał się do komnaty lub wynajął zabójców...- Smutne, niebieskie oczy Bazylego Kalosza wpatrywały się w bursztynową zawartość kufla -Wielce bliskie prawdzie jest, że zamachów było więcej, możliwe nawet, że to nie syn Abdoulayi organizował ataki, mimo tego, iż to on najwięcej zyskał po jego śmierci. Sprawa nigdy nie została wyjaśniona, wszyscy, którzy próbowali odnaleźć odpowiedzi nagle milknęli lub ginęli w tajemniczych okolicznościach...- Kule wyprostował się i podniósł głos -Mam nadzieję, pani, że dostatecznie odpowiedziałem na twoje pytanie. Czy ktoś jeszcze z was: piękne damy i szlachetni panowie ma jakieś pytanie?-
 
__________________
"People say I talk too much
I don't care I talk too much
Momma say I failed in life
I don't care I failed in life
Daddy says I drink too much
I don't care I drink too much"
Pikazzo jest offline