Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-08-2011, 17:16   #20
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał ImperatorK Zobacz post
Nie. Oba wybrałem na 1 poziomie.
Jak???

Nemo - piszesz bzdury. Gracz tworzy postać na PIERWSZYM poziomie. Wybiera rasę, klasę i ewentualne warianty/ACF'y. Bo wariant jest ACF!!!
Nie ma żadnego awansu na pierwszy poziom (o którym piszesz w punkcie 3)!!!

A o tym, że nie wolno wybierać ACF z tej samej klasy pisze w każdym miejscu. Nawet już przeze mnie cytowanym.

Cytat:
Napisał ImperatorK Zobacz post
Wyjaśnij mi. W jaki sposób nie spełniam wymagań, jeśli fabularne nie mają tutaj żadnego znaczenia?
Nie cytuje się siebie, ale:
Cytat:
Napisał SRD
The choice of a totem must be taken at 1st level, and cannot be changed later

Tu pisze nawet wyraźnie, że wybór TOTEMU, nie TOTEMÓW musi zostać dokonany na pierwszym poziomie. Sytuacja, jaką ja opisałem byłaby jeszcze jakoś "sprzedawalna" fabularnie, ale dwa totemy na pierwszym poziomie... to nawet nie jest powergaming - to jest mechaniczna bzdura.

Cytat:
Napisał Aschaar
Nie może zostać zmieniony (poza bardzo szczególnymi przypadkami) - a co za tym idzie - tym bardziej - nie może zostać dodany!!!
Tak, teoretycznie możesz ZMIENIĆ totem. Czy masz problem ze zrozumieniem słowa "ZMIENIĆ", bo tego wymagania mechanicznego nie spełniasz?
Mechanicznie możesz zmienić totem - zrezygnować z jednego totemu a wybrać inny. Co oczywiście wiąże się z utratą bonusów totemu (i odzyskaniem zdolności "sprzedanych") a następnie - po wybraniu drugiego totemu - zyskaniem nowych bonusów totemu i utratą innych.

"CHANGE" nie "ADD". Tu jest błąd mechaniczny.


Cytat:
Tylko, że ta dyskusja nie dotyczy zasad domowych, lecz tych w podręcznikach (lub z oficjalnej strony w tym przypadku).
A kto mówi o zasadach domowych???

Gdzie w zasadach widzisz zdanie mówiące o tym, że "You can ADD another totem if..." lub "barbarian can use two totems if..."??? Na samą logikę - totem jest swoistym wyznacznikiem / obecnością boga dla barbarzyńcy, a ty usiłujesz zrobić barbarzyńcę przyzywajacego dwa totemy. Tak jakby kapłan mógł być wyznawcą dwu bogów jednocześnie...
 
Aschaar jest offline