Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-08-2011, 10:55   #47
ImperatorK
 
ImperatorK's Avatar
 
Reputacja: 1 ImperatorK nie jest za bardzo znany
Cytat:
Jak można się dedykować innemu zwierzęciu totemicznemu niż ten z którym się jest na zawsze związanym?
To nie ma znaczenia. Wymagania fabularne mogłem zignorować, za pozwoleniem MG.
Dodatko, jak z Nemo tłumaczymy w kółko macieja, ja nie biorę dwóch wariantów, biorę wariant i ACF, dwie całkowiecie różne rzeczy.
Jesteśmy z Nemo w całkowitej racji.

Cytat:
Należy jednak pamiętać, że tekst znajdujący się powyżej "odejmij to, dodaj tamto" również jest częścią zasad.
Nic nie zmeniam/dodaję. Przez cały czas mam tylko jeden wariant, Wolf totem z SRD. Spiritual Totem to ACF, Alternatywna Zdolność Klasowa, nie wariant. Nie zmieniam klasy, wymieniam zdolność klasową na inną. to jest zgodne z zasadami.

Cytat:
Nie lepiej było wybrać jakąś postacią, dla której pompowanie Charyzmy jest racjonalne? Naciąganie zasad (lub z twojego punktu widzenia: wykorzystywanie "ciekawych i wyjątkowych" zasad), żeby przywrócić równowagę nieracjonalnie stworzonej postaci pogłębia chaos.
Robiłem wojownika. Co niby miałem wybrać, Paladyna? Totalnie nie pasował do mojego konceptu fabularnego. Barda? Sorry, to miał być wojownik, nie magik/grajek.
Powergamerstwem byłoby gdybym zrezygnował z konceptu fabularnego (bardzo charyzmatyczna postać) i pakował tylko to co jest przydatne mechanicznie. Ja robiłem dokładnie na odwrót, postanowiłem nad fabułą i starałem się robić tak by mechanika tą fabułę wspierała. Tyle że w oczach niektórych jakikolwiek dobry wybór mechaniczny to już munczkinizm i trzeba to tępić...

- "Ty powergamerze jeden, manczkinie wredny i dedekowcu przyszczaty! Masz rację (tak mi się zdaje), ale na tym forum nie znajdziesz za dużo partnerów do dyskusji o mechanicznej optymalizacji." - JanPolak
 

Ostatnio edytowane przez ImperatorK : 07-10-2011 o 23:50.
ImperatorK jest offline