Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-08-2011, 17:39   #20
Pinhead
 
Pinhead's Avatar
 
Reputacja: 1 Pinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputację
A ja mam takie dwa offtopowe (choć może nie do końca) pytania:
- dlaczego podobne zażarte dyskusje, czy wręcz kłótnie nie toczą się przy tworzeniu postaci i graniu w inne systemy tylko zawsze w D&D?
Znam wiele osób dla których takie właśnie podejście do systemu, zasad i sztuczek jakie można wykorzystać (zgodnie z zasadami, czy z ich lekkim nagięciem) przy tworzeniu postaci bardzo zniechęca do gry w D&D. A co by o tym systemie nie mówić ma on wielki potencjał i kilka naprawdę ciekawych światów, jednak wiele osób wręcz odrzuca takie mechaniczne i techniczne podejście.
- i drugie pytanie już raczej stricte do autora wątku:
Imperatorze co poza zniechęceniem wielu ludzi na forum do siebie osiągnąłeś? Nawet jeżeli racja jest po Twojej stronie i interpretacja zasad jest właśnie taka jak Ty twierdzisz, to jestem pewien, że mało który MG odważy się zaakceptować Twoją postać i przyjąć ją do sesji (a szczególnie w D&D).
Czy warto w ten sposób podchodzić do sprawy?
Może to kwestia mojego wieku i tego, że wychowałem się na artykułach z pisma "Magia i Miecz", ale jestem zdania, że MG ma zawsze rację (nawet jeżeli się myli) i nie ma co z nim dyskutować. Jeżeli podejście danego MG, mi nie odpowiada to zmieniam MG, lub sam nim zostaje. I koniec dyskusji.
 
Pinhead jest offline