Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-08-2011, 17:52   #72
deMaus
 
deMaus's Avatar
 
Reputacja: 1 deMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumny
Mimo wyjaśnienia, druida, te grzyby nadal go niepokoiły, ale co było zrobić, musiał przyznać, że wiedza o roślinach i zwierzętach, nie była jego mocną stroną. Co prawda nie był zupełnym ignorantem, ale druidowi nie mógł dorównać, musiał więc zdać się na jego ocenę.

Droga minęła dość spokojnie, za to samo dotarcie pokazało coś ciekawego. Tabor popisał się wiedzą o tej kopalni. Kiedy tylko Adrian wrócił z zwiadu, i zdał relację, inni zaczęli snuć plany, czy zabijać koboldy czy nie. A Theodor w tym momencie uznał, że chyba warto też wtrącić swoje zdanie.
- Co do klejnotów to zgadzam się z resztą z was. Warto zebrać tyle ile się da. I to bez znaczenia na kolor, brązowe będzie można sprzedać, a za pieniądze kupić choćby czas magów, którzy pomogą nam badać kryształ z wioską w środku.Pamiętajcie, że mam magiczny plecak, więc nie musimy się martwić zbytnio obciążeniem. Co zaś się tyczy koboldów, to ważne jest o ile rozumiem, cel naszej wyprawy tutaj, dowiedzenie się tego, czy mają coś wspólnego z zbezczeszczeniem grobowca czy nie i rozwiązanie tego problemu. Inaczej mówiąc, nie ma co zaczynać walki, dopóki nie dowiemy się o co chodzi. Koboldów mogą tu być dziesiątki, a lepsi od nas padali przygnieceni wrogiem. Kiedy wejdziemy do jaskini, zachowujmy się cicho, po drodze zbierajcie te kryształy, które są luźno osadzone, nie ma co tracić czasu na wykuwanie ich ze ścian, bo po pierwsze, zrobimy dużo hałasu, a po drugie stracimy czas. Kiedy dojdziemy do sali z wielkim kryształem, zanim coś zrobicie, dajcie mi go zbadać. Być może to on jest przyczyną tych problemów. Co zaś tyczy się małych kryształów, to jeśli to dla kogoś ważne, to czerwone pozwolą wam aktywować małą kulę ognia, żółte leczą, zielone wzmacniają florę i oczyszczają z klątw, więc te mogą być dla nas bardzo cenne w przypadku oczyszczania grobowca. Niebieskie niwelują magię, pomarańczowe pozwolą wam na krótką lewitację, o fioletowych już mówiłem, a brązowe, no cóż, wzmacniają libido, więc w miastach są dużo warte. - zakończył, po czym ruszył do środka tunelu, starał się trzymać blisko przodu, aby badać drogę, i kryształy.

Sam także zbierał kryształy, głównie zielone, niebieskie i pomarańczowe, ale jak udało mu się odczepić kryształ innego koloru, to nim nie gardził, tylko pakował z resztą do plecaka.
 
deMaus jest offline