Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-09-2011, 17:19   #15
Ajas
 
Ajas's Avatar
 
Reputacja: 1 Ajas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie coś
Jak i obiecałem jest i post, tym razem dłuższy

Jak widzicie każdy ma coś do roboty, no i będzie potrzebny google doc do rozegrania walk Lub ewentualnych dialogów.

Fiath, Mike i Eyri mają jako jedynie grupową akcję, więc tutaj google doc jest w 100% niezbędny.

A teraz jak obiecałem krótko o walce:

1. Kolejność

Kolejność walki ustalana jest na podstawie szybkości, osobnik z największa szybkością zaczyna, potem osoba o drugiej w kolejności etc.
Wyjątkiem jest to gdy przeciwnik jest zaskoczony, wtedy atakujący ma ture przewagi.

2 Ilość akcji na turę.

To też zależy od szybkości, ale mówiąc dokładniej od różnicy szybkości. Mówiąc prościej porównuje szybkość obu przeciwników, a następnie odejmuje od większej wartości mniejszą. Potem na podstawie moje magicznej tabelki ustalam ile akcji więcej ma osoba o wyższej szybkości.
Przy małych różnicach najczęściej obaj walczący mają po 1 akcji na turę. Jednak jeżeli ktoś jest zdecydowanie szybszy od przeciwnika może mieć 2 czy nawet 3 akcje w czasie gdy przeciwnik dysponuje jedną.

To chyba dość jasne?

3. Akcje


Czy jest akcja? Ano wszystko co robicie w walce to jakaś akcja, ale by nie było niedomówień rozpisze tu te podstawowe akcje.

Atak zwykły -wiadomo, jest to cios wyprowadzany przez postać. Pamiętajcie jednak że im dokładniejszy opis tym większe bonusy okazjonalne możecie uzyskać. np:
-Atakuje go pięścią- opis takiego typu nie ma żadnych bonusów a wręcz minusy, sesja będzie miała dużo walk więc wysilajmy się z opisami!
- XXX zacisnął palce prawej ręki w pięść, i biorąc zamach postanowił ugodzić wroga, od dołu prosto w szczękę. - sprecyzowane, nie wymagające wielkie wiedzy na temat sztuk walk, i ładnie wyglądające Oczywiście im dokładniejszy opis ataku tym lepiej

Atak specjalny- Wiadomo, kosztuje kondycje, ma specjalne właściwości. Też należy postarać się z opisem tego ataku (no chyba że pojawia się już nty raz w danej walce wtedy wystarczy napisać coć w stylu " Zaatakował znowu przy pomocy XXX"

Blok- gardy, deklarowanie przygotowywania uników itp. Czyli wszystko co pomaga uniknąć obrażeń.

Kontra- polega na tym iż czekamy na atak przeciwnika, by w momencie jego ataku spróbować wykorzystać kontrę.

Blok i Kontra to dwie osobne akcje, więc jeżeli chcecie wyprowadzić kontrę po bloku, musicie móc wykonać podczas tury 2 akcje.

Przeczekanie- nie robimy nic, zbierając siły. Regeneruje trochę kondycji oraz daje w przyszłej turze dodatkową akcje. (przeczekiwanie przez kilka tur z rzędu nie dodaje ciągle akcji, maxymalna ilość dod akcji za przeczekania to 1 )

Obserwacja- obserwujemy wroga, szukając luk w obronie itp. Po upływie kolejki Mg wykonuje test koncentracji jeżeli jest pomyślny daje wam wskazówki na temat słabych punktów gardy, co daje bonusy okazjonalne

Inne - wszystko co wam do głowy wpadnie.

Ilość akcji na turę jaka macie w danej walce, będę wam przesyłał prywatnie w pierwszej turze walki. Bo to jak pisałem zależy od szybkości oponenta

Nie pisałem tego we wszystkich punktach, ale opis tyczy się każdej akcji xd. Nim dokładniejszy tym lepiej!

Mam nadzieje że jest to czytelne Jak nie pytajcie śmiało.

Na posty czekam do 8 września 2011. Na Doca będę zaglądał można mnie tez męczyć na gg bym wszedł

Ps. Wolałem to wytłumaczyć tak łopatologicznie, żeby nie było niedomówień ^^
 
__________________
It's so easy when you are evil.

Ostatnio edytowane przez Ajas : 01-09-2011 o 17:26.
Ajas jest offline