Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-09-2011, 14:44   #1
Qumi
 
Qumi's Avatar
 
[Dark Sun 3,5/Pathfinder] Żywi

Wieki temu grupa psionów z Bractwa, jednej z najstarszych i najpotężniejszych organizacji psioników, zajmowała się badaniami nad powiązaniami między psioniką a nekromancją. Ich badania zmusiły ich do przeprowadzki do niewielkiej placówki na pustyni. Wokół małej oazy wybudowali niewielką bazę, w której mogli bez przeszkód prowadzić swoje badania, a te okazały się sukcesem.

Wyniki ich badań były zaskakujące – stworzyli 9 potężnych artefaktów: Berła Martwego Umysłu. Za ich pomocą mogli przekonwertować energię swoich umysłów na negatywną energię. W ten sposób mogli rozkazywać i odpędzać nieumarłych, w taki sam sposób jak to robili kapłani. Niestety ich radość nie trwała zbyt długo. Wkrótce wieści się rozeszły o ich wspaniałym odkryciu. Pojawili się zabójcy i psionicy chcący ukraść magiczne berła.


Nikt nie wie jak skończyły się te potyczki, czy ktoś ukradł berła czy nie, wiadomo jednak że pod koniec walki doszło do wielkiego wybuchu, który rozpostarł welon niestabilnej psionicznej energii na obszarze placówki i okolicy.

Raam nie należy do najweselszych miast. Miasto umarłych należy raczej do tych zrozpaczonych. Po tym Dregoth, nieumarty król-smok, przejął władzę duża część mieszkańców Raam po śmierci stała się nieumartymi sługami króla. Syn mój widzieć ojca na ulicy, lecz nieumarty którym teraz był nie okazywał ciepłych uczuć jakimi obdarowywał za życia. Mimo to, miasto prosperowało. Nieumarli wykonywali większość prac fizycznych, które w żaden sposób im nie przeszkadzały. Dregoth aktywnie rozbudowywał miasto oraz pracował nad wieloma tajemniczymi projektami, a we wszystkim pomagali mu jego oddani templariusze.

I choć wielu templariuszy było nieumarłymi, spora część była żywa. Żywi nie mieli łatwo. Owszem, i zdolność kontrolowania nieumarłych była bardzo ceniona przez króla, jednak ogółem ich pozycja była niższa od nieumarłych. Najgorsze jednak było to, że nie ważne jak bardzo walczyło się o pozycję żywych w szeregach templariuszy króla-smoka, nie ważne jak bardzo sprzeciwiało się knuło przeciwko nieumartym – koniec końców każdy stawał się nieumarłym i walczył teraz o władzę przeciwko tym, których wspierał.

Dlatego ta misja była tak ważna. Poprawiłaby pozycję żywych w hierarchii gdyby się udało ją wykonać, lecz przede wszystkim poprawiła by twoją pozycją, nie ważne czy byłbyś żywy czy nieumarły. W końcu jak mówią, „śmierć to nie koniec, to przeobrażenie w nową formę.”

A na czym polegała owa misja? Proste. Udać się do ruin laboratorium pewnej grupy psioników i zabrać znalezione tam artefakty do kwatermistrza koszarów Raam.

~*~

Witam w mojej nowej rekrutacji

Rzecz się będzie dziać w settingu Dark Sun. Miejsca jakie zwiedzicie to Raam, miasto umarłych, oraz okoliczne pustynne tereny. Wasze wybory jednak będą miały duży wpływ na to gdzie zawędrujecie i co osiągniecie.

Mechanicznie gra będzie wykorzystywała głównie zasady Pathfindera i DnD 3.5. Co to znaczy? Że wszystkie materiały z DnD 3,5 są jak najbardziej aktualne i dostępne, jednak w niektórych przypadkach trzeba będzie je nieco „wzmocnić”, aby pasowały do pathfindera.

Zagracie drużyną zebraną przez jednego z templariuszy Dregotha, władcy Raam. Jeden z was będzie tym templariuszem. Macie misję udania się na pustynię i ograbienia pewnej tajemniczej placówki psionów… na początek W założeniu sesja będzie miała duże „możliwości” intryg, polityki, walki, itd. Słowem – wszystko zależy od ścieżki którą wybierzecie.

Mapa Raam


Mapa okolic


Czym jest Dark Sun?

Dark Sun to świat zniszczony przez magię. Magia wtajemniczeń to nic innego jak energia życia i ci którzy z niej korzystają często wykorzystują do niej energię wszystkiego co dookoła. W ten sposób świat Dark Sun z bujnej, obfitej krainy wiele setek lat temu, choć w sumie nikt nie wie jak dawno, w skutek korzystania z magii tajemnej zamienił się w pustynną krainę. Ostały się tylko nieliczne ostaje cywilizacji – miasta rządzone przez królów-smoków, potężnych czarodziei i psionów, którzy zabronili korzystania z magii tajemnej, aby nie mieć konkurentów. Mimo tego, nawet zwykli ludzie bez ich zakazów nienawidzą magii tajemnej, która niszczy świat i może wykraść ich życie. To tak w skrócie.

Parę ważnych informacji:

- magia tajemna to tabu. Osoby z niej korzystające dzielą się na Wypaczających(Defilers) i Czujnych (Preservers). Pierwsi bez oporów kradną całą energię życia dookoła, drudzy starają zachować się równowagę, aby nie niszczyć życia. Większość ludzi nie zna różnicy i wszystkich nazywa Wypaczającymi.

- magia objawień. W tym świecie nie ma bogów, wszyscy gdzie zniknęli. Dostęp do magii objawionej można uzyskać na dwa sposoby – albo zawiązać przymierze z duchami żywiołów, albo z królem-smokiem.

- psionika jest powszechnie używana. Dark Sun to świat psioniczny, jako że magia tajemna jest tabu niemal każdy korzysta z psioniką. Psionika płynie w żyłach każdego, każdy ma choć niewielki talent psioniczny.

-rasy są silniejsze, musiały przetrwać w ciężkich warunkach przez to stały się potężniejsze. W DnD 3,5 miałyby Dostosowanie Poziomu +1 lub +2, w pathfinderze obniżam to o 1, bo choć pathfinder zakłada brak dostosowania poziomu to ciężko mi się go pozbyć. Warto zaznaczyć, że wiele ras zostało wyciętych wpień, gdyż królowie-smokowie uznali je za niegodne. I tak np. nie ma orków czy gnomów w tym świecie.

Potem uzupełnię informacja o rasach i podam ich statystyki.

Mechanikalia:

Wszystkie materiały DnD 3,5 są dostępne, lecz polecam te z Pathfindera, aby nie bawić się zbytnio w modyfikację starych klas. Jest tu dużo nowych i ciekawych klas jak inkwizytor, przyzywacz, alchemik, itd.

Pathfinder_OGC

Poziom: 13, jesteście doświadczeni i znani

Klasy: wszystkie, poza magią wtajemniczeń z powodów wskazanych powyżej. Uwaga! Ulubione klasy wybiera sobie każdy sam w Pathfinderze, za poziom w ulubionej klasie otrzymuje się dodatkowo 1 punkt wytrzymałości i umiejętności.

Rasy: elfy, krasnoludy, niziołki, ludzie, menady, elani, muły (pół krasnolud-pół człowiek), pół-elfy, pół-olbrzymy, ewentualnie parę jeszcze, ale to do uzgodnienia. W Dark Sun rasy mają inne statystyki, więc podam je niedługo.

Punkty Atrybutów: 32 do rozdzielenia: Point Buy Calculator, plus zwiększenie atrybutu na poziomach 4, 8 i 12.

Charakter: dowolny

Muszę teraz jechać do miasta, więc dopiszę szczegóły później. Rekrutacja potrwa około 3 tygodni.
 

Ostatnio edytowane przez Qumi : 02-09-2011 o 23:32.
Qumi jest offline