Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-09-2011, 15:33   #10
Kagonesti ZW
 
Kagonesti ZW's Avatar
 
Reputacja: 1 Kagonesti ZW ma wspaniałą przyszłośćKagonesti ZW ma wspaniałą przyszłośćKagonesti ZW ma wspaniałą przyszłośćKagonesti ZW ma wspaniałą przyszłośćKagonesti ZW ma wspaniałą przyszłośćKagonesti ZW ma wspaniałą przyszłośćKagonesti ZW ma wspaniałą przyszłośćKagonesti ZW ma wspaniałą przyszłośćKagonesti ZW ma wspaniałą przyszłośćKagonesti ZW ma wspaniałą przyszłośćKagonesti ZW ma wspaniałą przyszłość
Użyjcie wyobraźni i doświadczenia nabytego w rpg-ach. Wolałbym jednak polskie nazwy, czyli "kula ognia" jak już Jeśli nazwa czaru nie wyczerpuje jego opisu działania, to dopiszcie w nawiasie co czar robi. Aha, jednak wolałbym aby w przypadku wybierania rodzaju magii (a są dwa: energetyczne + runiczne i oparte na żywiołach) raczej nie mieszać różnych typów. Spajanie tych dwóch magii znacznie się od siebie różni, więc trudno jest komuś o iskrze magii posługiwać się naprzemiennie dwoma typami. Jeśli nie macie pewności co do tego skąd wywodzi się czar - zapytajcie się, czy działanie opiera na manipulacji jakimś żywiołem czy żywiołami, a może efekt jest czysto energetyczny (jeśli i jedno i drugie, to która z tych opcji przeważa). Dla przykładu wspomniana kula ognia jest manipulacją żywiołem ognia. Takie czary jak "rozrost pnączy", czy "ściana deszczu" to też manipulacja żywiołami. Natomiast "uśpienie" czy "promień energii" to już działania energetyczne. Zważcie na to uwagę.
Nic nie stoi natomiast technicznie na przeszkodzie do umiejętności rzucania czarów, i jednocześnie wiedzy na temat alchemii. Alchemia sama też nie jest objęta żadnymi ograniczeniami co do typu - efekty działania mogą być zarówno energetyczne jak i związane z żywiołem. Problemem są jedynie surowce które są potrzebne do wyprodukowania substancji. Alchemia skupia się właśnie głównie na tworzeniu substancji, które często zamyka się w szklanych pojemnikach (słoje, flakony, butelki, ect. ). Alchemia to także budowanie maszyn, golemów, oraz nasycanie kryształów substancjami (dzięki czemu mogą oddziaływać przez dłuższy czas, ale efekt ogólnie jest słabszy niż w przypadku użycia mikstury od razu).

Ps. Poprawiłem nieco zależności rasowe.
 
__________________
"You can have power over people as long as you don't take everything away from them. But when you've robbed a man of everything, he's no longer in your power." Aleksandr I. Solzhenitsyn.

Ostatnio edytowane przez Kagonesti ZW : 08-09-2011 o 15:56.
Kagonesti ZW jest offline