Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-09-2011, 17:55   #10
Porfiriusz
 
Porfiriusz's Avatar
 
Reputacja: 1 Porfiriusz nie jest za bardzo znany
Cóż. W przygodzie gracze są umoczeni w pewnej intrydze, która sięga wysoko postawionych postaci. Przy tym walczą one o najwyższe pozycje w prowincji. Dodatkowo kazda z postaci (NPCów) prezentuje jakąś myśl, jakiś dylemat. Natchnął mnie do tego pomysłu film Dark Knight. Tam każdy bohater miał dylemat. Prezentował swoją filozofię. Podobną sytuację fermentu intelektualnego chciałem wytworzyć w naszej przygodzie. Tak, aby gracze mogli pogłębić swoje postacie, nadać im jakieś poglądy, idee za które mogliby walczyć. Aby jednak całość wyglądała dość profesjonalnie potrzeba stworzyć pewne tło światopogladowe realiów przygody. Spotkania z uczonymi, duchownymi i mężami stanu są tutaj nieuniknione. No a tym z kolei ciężko jest zapchać usta kilkoma komunałami.
Jeśli idzie o konkret tamtego spotkania i dyskusji o próżni. W sposób bezpośredni nie dotyczyła ona graczy, ale udało mi się schować tam kilka wskazówek, co do postaw NPCów, a nawet i samego clue intrygi. Przy ognisku zasiedli gracze i trójka z NPCów, z których dwóch jest zapalonymi uczonymi i wszczęło dyskusję. Gracze mogli tą scene potraktować tak jakbym im opisywał widziany pokój czy przedmiot, który zawiera dodatkowe wskazówki, użyteczne w przygodzie. Mogli też się włączyć do dyskusji, chociaż wiadomo, że najemnicy nie za bardzo mają pojęcie o horror vacui. Szukam wskazówek do pokazywania uczonych postaci w sesjach. Z mojego doświadczenia jest możliwe. Trzeba tylko podrasowac warsztat.
 
Porfiriusz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem