Wątek: Wszechwiedza MG
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-09-2011, 03:06   #26
Eyriashka
 
Eyriashka's Avatar
 
Reputacja: 1 Eyriashka ma z czego być dumnyEyriashka ma z czego być dumnyEyriashka ma z czego być dumnyEyriashka ma z czego być dumnyEyriashka ma z czego być dumnyEyriashka ma z czego być dumnyEyriashka ma z czego być dumnyEyriashka ma z czego być dumnyEyriashka ma z czego być dumnyEyriashka ma z czego być dumnyEyriashka ma z czego być dumny
Cytat:
Napisał Cohen
No chyba, że nauczenie się kilku, zwięzłych zazwyczaj, zdanek po łacinie przekracza możliwości intelektualne przeciętnego gracza RPG. W taki wypadku rozumiem bulwers, że facet wymaga jakiegoś minimalnego poziomu od kumpli w zabawie w niby-średniowiecze.
Tak jak nie wymaga wiele wysiłku wiedza o umiejscowieniu ukochanego przez zdających prawko zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodniczego lub wiedzy jak działa silnik dwusuwowy. Z resztą tutaj nie jest mowa o kilku sentencjach, które typu sursum corda czy exegi monumentum są ciężkie w użyciu codziennym postaci... no dobrze, serca można wznosić w kilku momentach sesji, ale co jeszcze? Rzucać kośćmi czy mówić veni, vidi, vici, które zamiast brzmieć dumie w ustach wojaka będą komiczne? No proszę... A o ile dobrze zrozumiałam przykład Aschaara miał odniesienie do Porfiriuszowego czytania hymnów po łacinie. Znaczy, ja zgadzam się z podejściem - jeśli ktoś chce kupić to sprzedajemy. Osobiście jednak wolę postać z boczku.

Porfiriusz - Co do zwiedzania jaskiń to także uważam, że wykształcenie średnie jest wystarczające: stalagmity, stalaktyty, stalagnaty, łupki, miki, kryształy etc... nawet nie wiem jak i gdzie wcisnąć tam więcej?
 
__________________
Life is a bitch. Sometimes I think it even might be a redhead with a bad case of short temper.
Eyriashka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem