Wątek: Wszechwiedza MG
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-09-2011, 13:13   #28
Cohen
 
Cohen's Avatar
 
Reputacja: 1 Cohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputację
Cytat:
W większości przypadków nie przekracza, ale czy wszyscy muszą ryć na blachę łacinę by sobie pograć? Czy jeśli chcę zagrać mnichem, zakonnikiem czy kimkolwiek podobnym, to czy absolutnie muszę znać się w jakimkolwiek stopniu na łacinie, bo tak każe mi mój mistrz gry?
Dla mnie nic nie musisz. Moim zdaniem po prostu to nie jest wiedza, którą zdobywa się mozolną pracą i długimi godzinami w bibliotekach, a którą powinno się dysponować już w trakcie szkoły, z której można kilka sentencji wynieść. A nawet jeśli nie, to wystarczy wklepać 'łacińskie sentencje' w goglu i jest od groma i ciut ciut. Dlatego jęki, że to jak konstrukcja nowoczesnego silnika brzmi raczej śmiesznie.

Eyriashka

No i znowu. Czy ktoś wam każe wciskać obce sentencje i powiedzenia, gdy grasz tępym zbirem? Czy ktoś gdzieś proponował, żeby łacinę wciskać gdzie i ile się da? Nie? No to po cholerę sprowadzać temat do absurdu?
Temat nawet w nazwie ma uczonych, więc można chyba bezpiecznie założyć, że w takim środowisku będzie ta łacina używana, a nie po pijaku w burdelu.
A w tym pierwszym można z łaciną zaszaleć. Jeśli ktoś lubi.
Zresztą, z tego co przed chwilą przeczytałem, to nie było mowy o żadnych hymnach, a o paremiach i piosenkach, do których było tłumaczenie.
Także nadal nie rozumiem bulwersu.
 
__________________
Now I'm hiding in Honduras
I'm a desperate man
Send lawyers, guns and money
The shit has hit the fan
- Warren Zevon, "Lawyers, Guns and Money"
Cohen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem