Wątek: Wszechwiedza MG
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-09-2011, 14:49   #30
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Porfiriusz Zobacz post
Przykład nie jest adekwatny. Mam prawo jazdy i znam w zwiazku z tym zasady ruchu drogowego oraz obsługę samochodu na tyle na ile jest mi to potrzebne do prowadzenia go drogami publicznymi. Podobnie z zakonnikiem. Wiadomo, że nie musi mieć w jednym palcu Summy Tomasza z Akwinu, ale wypada, żeby cośtam wiedział na temat monastycznego życia. A przynajmniej się starał co nieco w tej materii poznać. Inaczej gość się nie wczuje i będzie kiepskim graczem. Zresztą mnich to trudna do gry postać.
Nieładnie. Nie każdy lubi "hard s-f", a jednak lubią zwykłe "s-f". Takie, w których statki kosmiczne podróżują z prędkością szybszą niż światło i nikt nie marudzi, że to jest sprzeczne z czymśtam (a nawet jeśli to: w rzeczywistości gry są odrobine inne prawa fizyki).

1. Czy ktoś grający psionikiem ma czytać książki o telekinezie czy wystarczy mu wiedzieć, że (w skrócie) umysłem może poruszać przedmiotami na odległość?
2. Czy ktoś grający naukowcem, ekspertem technologii kosmitów Kuorajów ma... właściwie niewiadomo co ma, bo nie ma informacji na ten temat innych niż te podane w sesji.
3. Czy ktoś grający zakonnikiem Galin kultywujących starożytną religię Tara z cywilizacji Ugoroth ma... no i co ma? Nie ma informacji na ten temat innych niż te podane w sesji. Ugorothanie nie posługiwali się łaciną, Tara to jest wyłącznie fikcyjna religia, a Galin to fikcyjny zakon nie mający porównania z naszą rzeczywistością.
4. W końcu co ma zrobić ktoś kto gra kosmitami zupełnie odmiennymi od ludzi? Ma wymyślać ksenopsychologię? Ksenosocjologię? Całe traktaty tworzyć na ten temat?

Można się wczuć używając podstawowych informacji zwłaszcza, gdy wykraczamy poza wiedzę i historię naszej rzeczywistości.
 
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem