Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-10-2011, 18:34   #98
Micas
 
Micas's Avatar
 
Reputacja: 1 Micas ma wyłączoną reputację
Wypadek owszem, był prawdopodobny i na tą chwilę Ivar Bel'shir po tym całym śledztwie skłaniał się ku uznaniu sprawy za zamkniętą. Wypadki chodzą po ludziach. Jednak jego intuicja (tudzież romulańska paranoja) kazała mu dalej myśleć, dalej badać sprawę i dalej rozważać teorie spiskowe.

Po rozważeniu przypadku Lysenki i Hernandeza, uznać można było Milesa za potencjalny element wywrotowy na statku, jednakże ostatni głównodowodzący Starlight'em był niedysponowany (lekko mówiąc, gdyż Ivar podejrzewał, że umysł Milesa nie przetrwał podłączenia do tutejszej sieci albo popadł w śpiączkę).

Były jeszcze dwa wytłumaczenia - albo to ktoś inny z załogi dokonuje zbrodni na okręcie albo... sztuczna inteligencja nie jest taka uśpiona, jak zapewniano przedtem. Być może ów obcy byt, owoc prototypowych technologii, obserwował załogę statku i postanowił eliminować ją po jednej osobie na raz z sobie tylko znanych, chorych powodów. Myśl ta nie poprawiła samopoczucia Romulanina - ba, przeraziła go nie na żarty. Jeśli to prawda, to jak walczyć z takim cholerstwem nie niszcząc statku?

Po dalszej dedukcji i wywodzie Gharka odrzucił aspekt niewykończonych pokoi. Nie przypuszczał już, by stamtąd nadszedł atak - a nawet jeśli, było to już raczej bez znaczenia.

Zaktualizował swój dziennik w paddzie o postępowanie śledcze.

- Dobra, skończyliśmy badać miejsce zbrodni. Daren, Ghark, idźcie znaleźć te roboty. Daren, zbadaj ich pamięć i zdaj mi raport. Potem możecie iść na mostek. Ja nie jestem teraz potrzebny. Pójdę dojść do porozumienia z AHM i spróbuję go przekonać do ogarnięcia tej sprawy z rozbitym lądownikiem. Tymczasowo rządzisz, chorąży, ale decyzje starajcie się podejmować wspólnie. Wykonać.

Zasalutował Wolkaninowi i skierował się w stronę hangaru, by rozmówić się z AHM i wynegocjować możliwość śledztwa w sprawie lądownika (oraz siłą rzeczy wstawienia denatów do zamrażarki, jak Cartera - w końcu nie można było pozwolić, by ciała gniły sobie w najlepsze na pokładzie Starlighta).
 
__________________
Dorosłość to ściema dla dzieci.
Micas jest offline