Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-10-2011, 23:37   #26
kutaś
 
Reputacja: 1 kutaś nie jest za bardzo znanykutaś nie jest za bardzo znanykutaś nie jest za bardzo znanykutaś nie jest za bardzo znanykutaś nie jest za bardzo znanykutaś nie jest za bardzo znanykutaś nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Mivnova Zobacz post
Nie, ekonomia myślenia nie polega na upraszczaniu rozwiązań. Proste tłumaczenia są wynikiem stosowania tego toku, a nie założeniem.
Mogę się zapytać na jakie doświadczenie empiryczne umożliwiło postawienie i udowodnienie tezy, że nic nie może się poruszać (z punktu logiki wszystko się rozbija o to zaprzeczenie) z prędkością nadświetlną. Nie jest to przypadkiem nie zaobserwowanie takiego przypadku aż do 23.IX.2011 r.? Ludzie brak dowodów na prawdziwość pewnej tezy nie oznacza automatyczne prawdziwości tezy przeciwnej.

Cytat:
Napisał Mivnova Zobacz post
Nie wiem, nie oglądałem konferencji (była jakaś ogólnomedialna?). Bazowałem w swojej wypowiedzi na tym, co można wyczytać na kilku, również zagranicznych stronach: że część naukowców nie chciała podać swych nazwisk, bo woli nie być wiązana z ewentualną porażką. Pozwoliłem sobie na taki przytyk w stronę entuzjastów wyników OPERY. Z jednej strony "cichosza" świadczy o poważnym podejściu do sprawy samych badaczy, z drugiej narzuca się myśl, że odbiorcy próbują rozdmuchać temat bardziej, niż sami naukowcy.
Czyli laicy (to rozumiem pod pojęciem opinia publiczna) mają więcej do powiedzenia na ten temat niż naukowcy.
CERN takim razie ma karygodną komunikację naukową. Przed potwierdzeniem niepowinne być, które nie posiadają conajmniej magisterki z odpowiednich specjalizacji, chyba że posiadają jakieś specyficzne i potrzebne do weryfikacji tego faktu kwalifikacji.

Cytat:
Napisał Mivnova Zobacz post
jakby nie patrzeć do retorycznej figury, a dwa, tak poważnie: jedno z największych ograniczeń, jakie poznała ludzkość, ma drobną szansę by zostać zniesione. Ma prawo to wywołać różne skrajne odczucia.
Co przez to rozumiesz?
 
kutaś jest offline