Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-10-2011, 11:45   #28
kutaś
 
Reputacja: 1 kutaś nie jest za bardzo znanykutaś nie jest za bardzo znanykutaś nie jest za bardzo znanykutaś nie jest za bardzo znanykutaś nie jest za bardzo znanykutaś nie jest za bardzo znanykutaś nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Mivnova Zobacz post
cząstki o masie urojonej
Co to znowu jest? Mi cząstki urojone kojarzą się z kozetką.

Cytat:
Napisał Mivnova Zobacz post
Bardzo mnie dziwi ta prośba, przecież teza została już udowodniona wielokrotnie. Nie jestem matematykiem, w tej sferze ufam bardziej biegłym od siebie, więc liczbowo nic nie przedstawię.
Czyli potrafi się powołać tylko na matematykę, której do tego nie rozumiesz? Od kiedy matematyka jest empiryką?

Cytat:
Napisał Mivnova Zobacz post
Ależ CERN podchodzi bardzo pokornie do swojego wyniku. Uczciwie puścili w świat: "Chłopaki, mamy coś dziwnego. Mogliśmy się walnąć w obliczeniach, sprawdźcie nas." Ich dystans jest jak najbardziej zrozumiały, no bo jakim prawem ich neutrina były szybsze od światła, skoro chociażby te docierające ze Słońca do Ziemi takiej sztuki nie potrafią? Nawiasem... myślę, że pracują tam ludzie o znacznie wyższych kwalifikacjach niż magisterka ze specjalizacji, jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie
Ten dystans polega na krzyczeniu na cały świat "Mamy dziwne odkrycie! Niech każdy kto potrafi zweryfikuje nas!"?
Nie polega on na poszukiwanie w świecie specjalistów (a nie całej ludzkości) ludzi o conajmniej równych z nimi kwalifikacjach i powierzenie im zadania weryfikacji. Po potwierdzeniu mogliby to tak ogłosić, żeby samych z siebie robić idiotów i nie mieszać ludziom w głowach.
 
kutaś jest offline