Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-10-2011, 23:20   #77
Yzurmir
 
Yzurmir's Avatar
 
Reputacja: 1 Yzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie coś
Rozbawił mnie ateizm jako choroba psychiczna. Osobiście zapewne wykorzystałbym raczej coś w rodzaju apatii -- bohater traci chęć do życia, nie zależy mu na niczym i w wyniku tego nie modli się już do bogów -- ale podejrzewam, że wykorzystanie ateizmu to to samo, tylko bez kręcenia. Wciąż jednak będę to traktował z przymrużeniem oka. Przypomina mi inny system autorski, w którym jedną z wad postaci, które można było wybrać w zamian za jakieś korzyści, był homoseksualizm.

Na karcie postaci brakuje miejsca. W spisie umiejętności dolne części niektórych liter, jak "y" albo "p" (niestety nie wiem, jak to się powinno nazywać), są ucięte. Nie ma też miejsca na uzupełnienie pola "Znajomość obszarów:", no i tylko dwie "nauki" to trochę chyba niewiele. Dałbym też więcej miejsca na ekwipunek -- tylko początkowe wyposażenie zajmie połowę tego, co jest (broń, pancerz, ubranie, plecak i różne akcesoria plus cokolwiek jeszcze może zapewniać profesja).

Z drugiej strony natomiast pola Cech, a także Obłędu, Zmęczenia itd., są szersze niż trzeba. (Przy okazji Cech, napisałbym raczej: "Początkowe", "Rozwinięcia", "Aktualne". Ale to taki pedantyzm.) Może powinieneś jednak dodać drugą stronę. Przy okazji znalazłoby się miejsce może na listę czarów albo osobny spis broni, jakimi dysponuje postać. Co jeszcze mógłbyś dodać? Pole "Poprzednie profesje". Miejsce na informacje osobiste (nie musi być tak groteskowo rozbudowane jak w normalnej KP, ale np. wiek byłby w porządku).

(Zwróć uwagę na wpis "faPrzemawianie".)


Fajnie, że poprowadziłeś sesję i cieszę się, że w praktyce sprawdziły się rzeczy, które mi się nie podobały (testy przeciwstawne). Może mógłbyś rozegrać przygodę tu, na LastInn? Na Warhammera zawsze jest popyt; jestem przekonany, że co najmniej parę osób skusiłoby się na eksperymentalną wersję. Ja na pewno bym zagrał. Jasne, że na forum nie ma aż takiego kontaktu z mechaniką gry, jak na żywo, ale wszystkie testy da się rzucać w stosownych sytuacjach, a walkę można rozegrać niemalże w czasie rzeczywistym przez Google Docs.
 
Yzurmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem