Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-10-2011, 01:34   #79
Yzurmir
 
Yzurmir's Avatar
 
Reputacja: 1 Yzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie coś
Wydaje się, że magowie traktują kwestię bóstw dość swobodnie i mają swoje powody. Ale zasadniczo masz rację, a efekt rzeczywiście jest "fajny".

Co do sesji na forum, to nie znam żadnego "tutoriala", ale nawet na tej stronie są jakieś artykuły na ten temat, więc może dałoby się coś znaleźć. Co do poruszanych przez ciebie kwestii, to nie jest aż tak źle. Z reguły "kolejki" postów są dość długie i to, że MG pisze co tydzień jest całkiem normalne. Mapki są OK (łatwiej nawet jest je przygotować na spokojnie), a ingerencja graczy w świat gry jest zapewne dużo większa niż w klasycznym RPG (bo przecież nie mogą się na bieżąco konsultować z MG).

Oczywiście masz rację w tym, że te wszystkie sesje są bardzo literackie. Wiesz, myślę, że to jest trochę tak "no dobra, mam tydzień na napisanie posta, więc lepiej zrobię to porządnie". Z drugiej strony nie jest to wymóg i np. Anonim prowadził sesje "jednolinijkowe".

Najlepszym odpowiednikiem tradycyjnej sesji byłoby poprowadzenie jej przez komunikator albo w podobnej manierze. Oczywiście jest wtedy na tyle dokładnym odpowiednikiem, że traci zaletę "inności" -- bycia alternatywnym podejściem -- więc jeśli możesz przetestować mechanikę w grze przy stole, to nie ma się co kłopotać. Jeśli jednak nie bardzo możesz (bo na przykład znasz tylko jednego, początkującego gracza; nie wiem, jaka jest ogólnie twoja sytuacja), to możesz to rozważyć. Wadą w stosunku do faktycznego PBF-a byłoby jednakże to, że mniej osób poznałoby system (bo nie byłoby możliwości przeczytania sesji, jeśli nie jest się graczem -- chyba że chciałbyś udostępnić logi), no i pewnie byłoby mniej chętnych, bo to jednak coś bardziej zobowiązującego (mimo wszystko). Ja bym się pisał, ale ja chciałbym po prostu wypróbować ten system i nie mogę ręczyć za innych.

PS. Ja bym raczej nie był pewny, czy w Starym Świecie jest kawa. :)
 

Ostatnio edytowane przez Yzurmir : 13-10-2011 o 01:37.
Yzurmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem