Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-10-2011, 19:25   #28
Mivnova
 
Mivnova's Avatar
 
Reputacja: 1 Mivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemu
Fajna rekrutka, podoba mi się też zawiązanie akcji. Takie jakieś przyjemne, pozwala na zebranie prawdziwie różnorodnej hanzy. Już widzę te zakazane gęby wędrujące zewsząd do małej chatki Osipa/Vysogoty

Próbowałem swych sił w wiedźmina na LI grubo ponad rok temu i sesja umarła, może dam radę skonwertować swojego nazielfa pacyfikatora i hanzowca z prowincji Nilfgaardu. A jeśli nie, to będę walczył o stanowisko czarodzieja z zepsutych królestw północy. A jeśli nie, to zaszaleję z czymś niekonwencjonalnym... w każdym razie zgłaszam chęć udziału , do niedzieli KP powinienem wysłać.
Orientacyjnie: sagę i opowiadanka przeczytałem w podstawówce i sięgam do nich jakoś co dwa lata (bo to taka miła i lekka lekturka), ogólnie z Sapkowskim na tak. Pierwsza część gry i druga takowoż za mną, więc ze światem przedstawionym czuję się lepiej niż zaznajomiony, jakkolwiek nieskromnie to brzmi.

Pytania do mistrza:
- Jakie są ograniczenia rasowe/gatunkowe? Po wstępniaku widzę, jaki będzie klimat sesji, więc mówię o wszystkim, co dostępne: o wampirach wyższych (kuszą, kuszą) czy złotych smokach. Tak samo bobołak, vran, mimik czy nawet rusałka oferują ciekawe możliwości i chciałbym wiedzieć, ile mogę puścić wodze fantazji w tym fantasy.
- Jaki jest też stosunek GMa do wrzucenia jakiegoś bohatera wzorowanego na motywach baśniowych, niekoniecznie człowieka (gdyby na przykład graczowi przyszło do głowy zagrać Strachem na wróble rodem z Krainy Oz ), czy GM odrzuci taką postać na wstępie, czy jest szansa na akcept, jeśli się zmieściłbym w konwencji wiedźmińskiej? Nie mówię o modyfikowaniu świata i wprowadzaniu całych nowych gatunków, ale o jednostrzałowcach w stylu bestii z "Ziarna prawdy" czy Dzierzby.
- Czy umiejki można sobie obrać całkowicie samemu, czy lepiej je wzorować na tych z podręcznika? Bez odniesienia może dojść do sytuacji, gdy ujmie się umiejętność zbyt ogólnie lub zbyt szczegółowo. Np. umiejętność Woltyżerka na 3 automatycznie świadczy na logikę o umiejętności jeździectwa, podczas gdy jeździectwo na 3 nie oznacza woltyżerki. Wiem, że można się odnieść do różnic semantycznych tych słów, jednak jakoś bezpieczniej bym się czuł z ustaloną listą. To tylko propozycja, jednak wrzucenie listy umiejek z podręcznika automatycznie nastawiłoby graczy na pewien wzorzec
- Jaki jest stosunek bajarza do PPS? Czujni mnie nie kręcą, ale psi się do nich nie ograniczała.
 
Mivnova jest offline