Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-11-2011, 16:38   #1
SkyWei
 
SkyWei's Avatar
 
Reputacja: 1 SkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwu
Dlaczego lektor?

Pomińmy to, że jedyna słuszna forma oglądania jest oryginał z co najwyżej napisami. W końcu brzmi to najbardziej naturalnie no i głos też jest bardzo ważną częścią gry aktorskiej. Już nie wspomnę o anime, gdzie seiyu to już niemal sztuka. Skupmy się na tłumaczeniu z wykorzystaniem audio. Jakim cudem przynajmniej 90% polaków woli i zachwala lektora z kolei dubbingowi ubliżają lub marginalizują jako nadające się tylko do kreskówek i animacji typu Shrek. Pomińmy zwykły brak profesjonalizmu jaki towarzyszy obu formą. Dla lektora była by to beznamiętna barwa głosu, niebotyczna ilość cenzury lub idiotyczne tłumaczenia. Ale z wad których nie da się wyeliminować jest to, że wszystkie postacie mówią jednym głosem. Po za tym jeśli mówiący ma być zrozumiały nie jest w stanie nadążyć za dialogami podczas kłótni. Zwłaszcza kiedy dwie postacie się przekrzykują nawzajem. Z kolei dubbingowi jedyne co zarzucają i mogą zarzucić to zły dobór głosów oraz ich kiepska "gra aktorska". Nie wspomnę, że dobry Lektor występuje raz na 100 filmów?

Więc krótko. Dlaczego Lektor? Czemu on jest tak popularny w Polsce? Dla mnie to kuriozum, które mnie wkurza za każdym razem kiedy nie mogę znaleźć filmu z napisami tylko są lektory. No chyba, ze macie zdanie podobne do mojego. To tez napiszcie. Poczuje, że nie jestem sam
 
SkyWei jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem