Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-11-2011, 21:53   #26
SkyWei
 
SkyWei's Avatar
 
Reputacja: 1 SkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwu
Nazbierało się tego tyle, ze mogę odpisać nie kończąc na jednym zdaniu.

@Malahaj Czytałeś mój pierwszy post? Coś mi się nie wydaje.

Cytat:
Napisał malahaj Zobacz post
Ad !. Skoro ja widziałem co najmniej kilak filmów z dubbingiem a nie mam Tv i wielkim fanem kina nie jestem, to mogę spokojnie założyć, że reszta społeczeństwa też. To oczywiście tylko moja opinia, ale sądzę, że mimo waszych argumentów, gdyby zrobić sondę/wybory to w Polsce i tak przeszedł by lektor.
Cytat:
Napisał SkyWei Zobacz post
Jakim cudem przynajmniej 90% polaków woli i zachwala lektora z kolei dubbingowi ubliżają lub marginalizują jako nadające się tylko do kreskówek i animacji typu Shrek.
@Panicz Offtop...

@Mivnova Tak się składa, że znam się ^ ^ I mnie właśnie mierzi same te założenia. Tak samo jak kwiecistość baroku. Mam tzw. "wątpy" nie do ludzi czytających w filmach ale samej idei takiego tłumaczenia. Ale właściwie fajnie, ze uwypukliłeś jak dokładnie wygląda jego tworzenie. Ale są filmy w których lektor jest o wiele bardziej żywotny. Teraz nie powiem dokładnie tytułów(Polski lektor filmów angielskich lat 60-80), ale jak sobie przypomnę to zedytuje tego posta.

@Cała reszta Od początku zaznaczałem, że w tym temacie nie chce słyszeć o napisach(one w żadnym stopniu nie zagłuszają ścieżki audio). Mimo wszystko co i rusz ktoś o nich mówił, ba nawet skupiał na nich całą wypowiedź. Mi głównie chodziło o to, czemu dubbing jest taki niepopularny a lektor wprost przeciwnie. Ostatecznie mam odpowiedź i w ramach podsumowania ją wypunktuje:
1. Za mało grono aktorów dubbingujących.
2. Praktyczna niemożliwość oddania podkładaniem głosów wszystkiego co było w oryginale. Dla osób zaznajomionych z pierwotnymi wersjami filmów niezwykle drażniące.
3. W ogóle staranie się oddania emocji itd.

Jak dla mnie temat jest właściwie skończony i wyczerpany. Dziękuje wszystkim którzy się wypowiedzieli, bo teraz przynajmniej moje cierpienie w ciszy będzie poparte wiedzą czemu muszę.
 
SkyWei jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem