Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-11-2011, 13:16   #12
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
W żadnym razie nie twierdzę, że wypowiedzi postaci mają być absolutnie poprawne historycznie. To Cohen wytoczył argument etymologii obecnych bluzgów To nie znaczy jednak, że nie można wypowiedzi stylizować, stosując paru prostych zasad, które znane są większości graczy fantasy.

Poza tym wydaje mi się, że malahaj spiera się tu tak trochę dla zasady, bo z tego co zajrzałem do jego sesji i on i liczni jego gracze jednak miejscami "stylizują" (i bluzgi i normalne wypowiedzi)

O ile jednak normalne wypowiedzi współczesnym językiem mi nie wadzą w postach (o ile nie są to jakieś jaskrawe neologizmy), to obecnie używane wiązanki w ustach postaci z fantasy po prostu brzmią nienaturalnie (pewnie właśnie dlatego, że nie pojawiają się w takiej formie nawet w niecenzurowanej literaturze z gatunku "błotnistego" fantasy).

A co do źródeł, z których czerpią wiedzę językoznawcy, to najwyraźniej mają i takie sięgające i dużo wcześniej.

No chyba, że założymy, że cała etymologia jako dziedzina nauki jest jedną wielką ściemą
 

Ostatnio edytowane przez Kerm : 20-11-2011 o 09:40.
Tadeus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem