Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-11-2011, 07:46   #10
arm1tage
 
arm1tage's Avatar
 
Reputacja: 1 arm1tage ma z czego być dumnyarm1tage ma z czego być dumnyarm1tage ma z czego być dumnyarm1tage ma z czego być dumnyarm1tage ma z czego być dumnyarm1tage ma z czego być dumnyarm1tage ma z czego być dumnyarm1tage ma z czego być dumnyarm1tage ma z czego być dumnyarm1tage ma z czego być dumnyarm1tage ma z czego być dumny
DOC A SPRAWA POLSKA

Z dotyczczasowego przebiegu dyskusji wynika, że większość akceptuje G-Mail DOCa.
Anonim nie przepada, ale historia jego postaci z racji Roli i tak przez dłuższy czas jeszcze będzie biegła osobnym torem.

Będziemy go więc stosować, ale z umiarem. Mam doświadczenia ze stosowania go w innych sesjach i da się to zorganizować. Priorytetem jest to, by Gracze którzy nie mogą się udzielać regularnie na DOC nie mieli z tego powodu ŻADNEGO problemu z graniem. To w końcu PBF, a nie PBD - i tego będę pilnował.

Mniej więcej stosowane będzie proponowane podejście "rundowe", aczkolwiek jeśli ktoś chce używać tylko forum - moim zadaniem jest mu też to umożliwić.

DOC jest naturalny jeśli chodzi o złożone akcje np. walki gdzie w grę wchodzi jednoczesna inicjatywa wielu osób.

Co do redakcji DOCa to też da się to ogarnąć. Do tej pory stosowaliśmy "Kolory" - każdy gracz dostaje w doku własny kolor. TO podejście niezłe, ale ma parę wad - choć w ostatecznośći możemy go stosować.

Ja mam pomysł alternatywny - jeśli wam się spodoba, możemy go wprowadzić. Otóż w doku wszyscy pisaliby jednym kolorem, ale z opisem fabularnym - żeby było wiadomo kto co, a jednocześnie potem jest to gotowy tekst do forum (unikamy sytuacji gdzie w DOku na kolory wszystko jest ok, a potem w tekście nie wiadomo kto gada).

Przykład:
- Nie powinienem tego robić. - powiedział Malcolm.
- Uważam, że wprost przeciwnie. - odpowiedziała Antonia, podnosząc się z fotela.
itd.


INNE

CYT: "Czy można korzystać z różnych czcionek tylko w wypadku retrospekcji? Ja myślałem nad zastosowaniem osobnych fontów dla wydarzeń w rzeczywistości i we śnie, co by pasowało do pewnego dualizmu mojej postaci. Z drugiej strony niejako istotą Incepcji jest niepewność co do tego, co jest prawdziwe"

Dokładnie. Niepewność jest istotą wszystkiego. Dlatego proszę o jedną czcionkę i co najwyżej: kursywy.

Cyt: rozumiem, że The Source to jest przykład wykorzystania zasady Tabula Rasa. Co to właściwie za postać? Czy może dowiemy się dopiero na sesji?

The Source to będzie postać, która nie będzie od początku członkiem Teamu. Jego historia będzie biegła osobno, ale w biegiem czasu wasze drogi się zejdą. Niespodzianka.

STAN GRY

To jeszcze trochę potrwa. Mam układankę gotową, ale jak widzicie sukcesywnie przesyłam wam to, co powinniście wiedzieć. Jeszcze trochę mi dla niektórych pozostało. Do tego szykuję wątek: Materiały.

A na końcu zacznę wątek sesji. Wybaczcie, ale nie chcę robić fuszerki, a projekt jest spory do ogarnięcia. Przy takiej złożoności nie chcę palnąć jakiegoś elementu, który nie byłby spójny z całością. Mam nadzieję, że czekanie podgrzeje nieco apetyty
 
__________________
MG: "Widzisz swoją rodzinną wioskę potwornie zniszczoną, chaty spalone, swoich
znajomych, przyjaciół z dzieciństwa leżących we własnej krwi na uliczkach."
Gracz: "Przeszukuję. "
arm1tage jest offline