Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-11-2011, 16:51   #9
Haji
 
Reputacja: 1 Haji jest na bardzo dobrej drodzeHaji jest na bardzo dobrej drodzeHaji jest na bardzo dobrej drodzeHaji jest na bardzo dobrej drodzeHaji jest na bardzo dobrej drodzeHaji jest na bardzo dobrej drodzeHaji jest na bardzo dobrej drodzeHaji jest na bardzo dobrej drodzeHaji jest na bardzo dobrej drodzeHaji jest na bardzo dobrej drodze
Dziękuję za odpowiedzi i opinie. Kilka uwag.

Radagast: Po części się zgadzam, jednak należy zauważyć, iż dobry system RPG stara się złagodzić różnice między postaciami. One zawsze będą, ale nie do takiego stopnia jak np. strzelec mający więcej punktów życia i wytrzymałości niż zakuty w pancerz i chodzący z tarczą najemnik (a tak dokładnie jest w mojej drużynie, ze względu na różnice w rozbudowaniu postaci).

Co do próby my kontra on, to nie robiliśmy tego, ale pewnie ta wyżej rozwinięta postać wygra, przynajmniej z tego co w walce widziałem. Oczywiście jeśli ktoś zacznie rzucać masowo krytyczne porażki albo sukcesy to wszystko może się zdażyć.

Lili: tutaj dużo zależy od tego jak MG prowadzi sesję, albo raczej jakiego typu kampanię prowadzicie. Jeśli ma się do czynienia z kampanią handlową czy intrygą polityczną, to tak, statystyki są tylko dodatkiem do odgrywania postaci. Jeśli jednak drużyna czerpie przyjemność z walki i kampania ma ich dużo (czyli mamy do czynienia z bojową kampanią) to statystyki stają się bardzo istotne. W naszym przypadku cztery z pięciu osób mają profesje bojowe i de facto pracujemy jako najemnicy. Dla przykładu ostatni scenariusz rozgrywał się wokół nieumarlaków co nas co noc atakowały, całą chmarą. Nie było tam dużo okazji do wykazywania się gładkim językiem czy znajomością świata.

Ashar: Zmiana kierunku kampanii (z bojowej na detektywistyczną na przykład) prawdopodobnie byłaby najprostszym rozwiązaniem. Choć z drugiej strony ciężko wyobrazić mi sobie najemnika, łowcę trolli i nieobeznanego w świecie (elfa) myśliwego jako detektywów. Oczywiście, zawsze mogłaby to być niezła komedia.
 
Haji jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem