Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-11-2011, 11:20   #24
BadWolf
 
BadWolf's Avatar
 
Reputacja: 1 BadWolf nie jest za bardzo znany
Cytat:
Ja bym wybrał (choć prawie jestem pewien, że to nie tradycje przecież - ale potraktuję to jako równoprawne opcje do gry do tego co zostało wymienione jako tradycje) Maruderów albo Infernalistów.
Prawdę powiedziawszy, nie jestem w stanie poważnie potraktować tej opinii, wygląda ona raczej na kiepski żart albo na trolling, i to dość słabo zawoalowany.

Tematem jest jednak "ulubiona Tradycja" więc wypowiem się w tej kwestii; wcześniej tylko zaznaczę, że system nazywa się "Mag: Wstąpienie", a nie "Nephandus: Zaciemnienie" czy jakkolwiek inaczej i to nie bez powodu, prawda? Owszem, można grać postaciami z innej frakcji Wojny Wstąpienia, tak samo jak można grać w crossover oWoDa gdzie Magom nie działają sfery (jest tutaj w archiwum taka sesja, dość mocno mnie przeraziła jej lektura). Co kto lubi.


Wracając do tematu. U mnie jeśli chodzi o ulubione Tradycje, to są trzy. Verbenae, Euthanatoi, Kult Ekstazy. Niekoniecznie w tej kolejności.

Verbenae to moja pierwsza wielka magowa "miłość". To subiektywna opinia, ale to jedna z Tradycji którymi łatwo się gra. Łatwo też (przynajmniej mi, osobie dość mocno kiedyś wkręconej w mitologię celtycką i różne pogańskie klimaty) stworzyć postać, jej system wierzeń, wymyślić styl magyi i foci (rekwizyty).

Kultyści. Boli mnie trochę to, jak ta Tradycja jest postrzegana przez większość graczy. Nie wymagam od nikogo znajomości traditionbooków, jednak wystarczy przeczytać króciutki opis tej Tradycji z podręcznika podstawowego żeby zrozumieć, że nie są bandą degeneratów i zboczeńców. Mogą sprawiać takie wrażenie, owszem. Dla Śpiących. Tymczasem większość postaci graczy, tak, przebudzonych, widzi owych Ekstatyków również jako wspomnianą już bandę.
Może to dlatego, że gracze często odgrywają Kultystów właśnie w taki sposób. A tymczasem to moim zdaniem jedna z stawiających przed graczem największych wyzwań Tradycji.

Jedna z. Bo na pierwszym miejscu będą dla mnie zdecydowanie Eutanatosi. Dziwi mnie taka popularność tej Tradycji w tej ankiecie, osobiście ich uwielbiam - ale też (zwłaszcza jako MG) zawsze staram się pokazać, jak ciężka jest tak naprawdę ich praca, jak wąska ścieżka którą kroczą i jak bolesne konsekwencje upadku. Nie Upadku, po prostu upadku.

Na koniec link, będący głównie ciekawostką. Świetny pomysł, do wykorzystania raczej przez doświadczonych graczy / MG.
Mage: The Dirty Version – Eumenides Tradition | Mob | United | Malcolm | Sheppard
 
BadWolf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem