Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-11-2011, 11:25   #31
Asenat
 
Asenat's Avatar
 
Reputacja: 1 Asenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputację
Włączę się w wielogłos odnośnie Totemów.

Najpierw krótki opis doświadczenia, które zdarza się od czasu do czasu wszystkim, ale niektórym bardzo często: budzę się w nocy i idę sprawdzić, czy kurki w kuchence są zakręcone (oczywiście, że są, wiem to, ale i tak sprawdzę. Sprawdzam, wyłączone są, nie wylecimy w powietrze, alleluja. To jeszcze drzwi sprawdzam, czy zamknięte... Zamknięte, kładę się. Ale czy te kurki wyłączone są? A jeśli któryś przekręciłam przy sprawdzaniu? Trzeba to sprawdzić! Idę, są zakręcone. A drzwi? Drzwi są zamknięte? Zaraz zaraz, gdzie klucz? Gdzie on jest? Może po zewnętrznej stronie drzwi, w zamku zostawiony? Sprawdzam, nie ma. Uff dobra. Kładę się, śpimy... Ale czy drzwi zamknęłam po tym ostatnim sprawdzaniu?

Spirala się nakręca. Dzień świra. Typ Adasia Miauczyńskiego po prostu. Osobowość neurotyczna. Takie zachowanie ma podłoże nerwicowe. Nawet po sprawdzeniu rodzą się watpliwości.

Rozumiem Miszczu, że nie chcesz, by totemy były w akcji w każdym poście, bo to może zrujnować przygodę. Ale zgadzam się też z Rewanem. Pozwól poodgrywać tych nerwicowców z fobią natręctw i neurotyków, jeśli takowych do przygody przyjąłeś. To nerwowe sprawdzanie w takich przypadkach to nakręcająca się spirala. Sprawdziwszy - nawet przy pozytywnym wyniku - taka osobowość 5 minut później nie będzie pewna, czy aby sprawdziła dobrze. Fałszywe wyniki w takiej sytuacji jak najbardziej się zdarzają. Niech będą kary, ale nie ograniczajmy użycia.
 
Asenat jest offline