Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-12-2011, 08:13   #124
traveller
 
traveller's Avatar
 
Reputacja: 1 traveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputację
Główny argument, który do mnie trafia jest taki, że to nie w porządku jeśli chodzi o innych graczy. Mój post nie był próbą wywyższenia postaci, moja postać nie umie przeprowadzać incepcji sama, byłaby w takiej akcji jedynie Architektem. Mimo, że ma wyobraźnię to jest nowa w branży i nie twierdzę, że by to zrobiła. Twierdzę zupełnie co innego. Dlatego wynajęła ludzi do tego. Przekazaną idee mówiącą o zaufaniu uprościłem rzecz jasna bo z miejsca ciężko wymyślić odpowiedni plan, ale myślę że jest możliwe. Wystarczy np. stworzyć wrażenie, że mój bohater był starym przyjacielem jego ojca a potem zlokalizować jego własny "sejf". Nie możemy myśleć, że przyjmują się tylko i wyłącznie idee, które zadziałały na Fisherze czy Maw. Każdy człowiek ma inną psychikę i na każdego zadziała coś innego. Chociaż są oczywiście rzeczy, które na pewno działają mocniej od innych. Mam nadzieję, że sesja będzie próbą szukania nowych rozwiązań opartych o ogólne zasady z filmu, a nie do końca powielaniem tych znanych z niego. Poza tym sam film ma pewne błędy na które się przymyka oko bo może sam proces wchodzenia do snu to właśnie sci-fiction? Nie traktuj do końca filmu jako "mekki". Nie twierdzę, że tak jest do końca, ale podchodzi to pod niektóre twoje argumenty. Wpisz np. w google inception errors. Jeśli Cobb zaszczepił idee żonie w Limbo to czemu ich śmierć wybudziła ich do rzeczywistości? Czyli wystarczy zabić się, żeby uciec z Limba? Oczywiście, człowiek raczej nie jest świadomy, że się tam znajduje, więc to takie proste nie jest, ale gdzie indziej miałoby się iść z drugiej strony? Jednak człowiek będący pod silną narkozą i wybudzony z Limba przez zabicie. Jakie by to miało konsekwencje? Nolan np. pomija jak Cobb i Saito wracają do rzeczywistości po tym jak Cobb uświadamia mu, że jest to tylko sen. Nie twierdzę, że proces incepcji nie jest trudny ani nawet, że się udało tak jak Will zakładał(patrz niżej i poprzednie posty tutaj). Przyznajesz, że nie jest powiedziane, że komuś innemu niż Cobb się to udało, ale nie jest też niepowiedziane. Można, więc to interpretować dowolnie a właściwie robi to MG bo on ustala zasady w tej sesji. Jedynie o czym nie pomyślałem to zapytać go o zgodę, po prostu założyłem, że:
a)nikomu to nie będzie przeszkadzało.
b)moja postać ma motyw do takich działań.
c)wyraźnie zawierzam sukces szczęściu. Może być nawet tak, że akcja się nie powiodła, ale kolekcjoner zainteresowany determinacją i desperacją Willa poszedł na układ udostępnienia materiałów. Następnie Profesor nie poinformował go o tym co znalazł. Nie jest to powiedziane wprost, ale tak też można to zinterpretować. Chciałem o tym nawiązać w późniejszych postach sesji, ale teraz próba wydawałoby mi się tylko tłumaczeniem swoich działań.
d)rozmach sesji i jej charakter. Mówisz o rzeczach niemożliwych w sesji, ale o to chodzi, że już gramy. Ja tego nie wymyśliłem wcześniej tylko podczas tej kolejki. To jest część sesji. Poza tym patrz wyżej. Nigdzie nie napisałem, że incepcja się powiodła. Po prostu udało się dotarcie do materiałów. Jeśli serio dla kogoś to taki problem to mogę dodać to jedno czy dwa zdania, które by to sprostowały dokładniej w poście. Nie wiedziałem, że temat będzie aż tak kontrowersyjny. Poza tym tłumaczę Ci, że moja postać chciała zdobyć dostęp do tych dokumentów legalnie. Nie każdy kto jest "kimś"(ma pod sobą jakieś osoby) ma zresztą z założenia pojęcie o obronie przeciwko ekstrakcji/incepcji. Fisher miał i dlatego też to było takie trudne.
 
__________________
"Tak, zabiłem Rzepę." - Col Frost 26.11.2021
Even a stoped clock is right twice a day

Ostatnio edytowane przez traveller : 07-12-2011 o 09:48.
traveller jest offline