Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-01-2005, 15:01   #3
Nassair
 
Nassair's Avatar
 
Reputacja: 1 Nassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwu
Czego oczekuję po ekranizacji?? Jak najwierniejszego odwzorowania książki (nie mojego wyobrażenia), a można to uzyskac wieloma sposobami. Wystarczy że reżyser i scenarzysta mają świadomosc ekranizowanego utworu, a nie probuja natrzepac kasy. Prawda każdy ma swoją własną wizję mniej lub wiecej różniaca się od wizji innego człowieka. Nie mniej jednak napiszą jak w przypadku Wiedźmina "wizja reżyserska", a tu całość była pomyłką i to nie dlatego że ja mam inne wyobrażenie. Reżyser tego filmu potrzebuje natychmiastowej pomocy jeśli ma takie wizje w odniesieniu do książki. Tak samo jak jedyny film który powstał na „podstawie” WoD czyli „Underworld”. Jeśli to wyglada tak jak tam pokazano to ja potrzebuję pomocy, bo mam całkiem inne wizje.
Tak wiec można zrobic dobrą ekranizację, a można zrobić klapę. Zależy co się chce osiągnąć. Tak samo jak do oceny filmu trzeba podejść z książką, a nie z wyobrażeniami (starajmy się docenic czyjas prace, jeśli się da, a nie tylko marudzic).

Fleisch była kinowa wersja Diuny w reżyserii D.Lyncha. Nie był to film zły ale za krótki by odwzorować dokładnie całą książkę.

Pozdrowienia Nassair :P
 
__________________
And then... something happened. I let go.
Lost in oblivion -- dark and silent, and complete.
I found freedom.
Losing all hope was freedom.
Nassair jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem