Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-12-2011, 10:58   #22
Brain
Konto usunięte
 
Brain's Avatar
 
Reputacja: 1 Brain nie jest za bardzo znanyBrain nie jest za bardzo znany
- Pochwalony.
Przywitał doktora po czym kontynuował.
- Jestem Ksiądz Kazimierz Lesław Biskup, tutejszy proboszcz. Z resztą od niedawna. Jego Ekscelencja Biskup Marian Woźniak słyszał, że od jakiegoś czasu w tej parafii dzieje się... Niezbyt dobrze. Przysłał więc mnie, skromnego bożego sługę bym sprawę z ramienia kościoła katolickiego rozwiązał. Nie sądziłem jednak, iż trafię na coś takiego

Skinął głową panu Krukowi
- Na wieki wieków.
Uśmiechnął się, lecz jego podpuchnięte, podkrążone oczy pełne były troski i smutku.
- Niezbyt dobrze, zwłaszcza, że moja gospodyni, kobieta w gruncie rzeczy dobra usłyszawszy o wszystkim przez pół nocy ciosała mi kołki na głowie. Ale przejdźmy Ad acta: To, co Panowie mieli wczorajszej nocy obejrzeć jest niczym innym jak efektem opętania przez moce piekielne. Lub, jak to nazwaliście czary. Szczęściem posiadam odpowiednie przygotowanie by wypędzać złe moce. Mam nawet przyzwolenie Jego Ekscelencji Biskupa na przykładne ukaranie. Inkwizycja, Panowie. Inkwizycja.
Zaśmiał się cicho patrząc ponad swych rozmówców, na wieżę kościoła, gdzie milkł właśnie dźwięk dzwonu.
 
__________________
Before each night is done
Their plan will be unfurled
By the dawning of the sun
They'll take over the world
Brain jest offline