Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-12-2011, 22:05   #23
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
Tak oto do wspólnego wysiłku stanęły ramię w ramię siły racjonalnego rozumowania, nowoczesnej techniki wojskowej i pobożnej wiary. Drżyjcie siły piekielne, gdy bohaterowie nadchodzą!

- Przejdźmy zatem do wytyczenia sobie planów. Ja i ksiądz Kazimierz jesteśmy zawezwani na stację policyjną w celu złożenia wyjaśnień odnośnie wczorajszych wydarzeń. Ponieważ z moich obserwacji wynika, iż tutejszy żandarm jest człowiekiem o prymitywnej umysłowości, widzę w tym okazję, byśmy to my sprytem i zagrywkami psychologicznymi wyciągnęli informacje z niego. Choć priorytetem par excellence pozostaje oddalanie wszelkich podejrzeń od naszych osób.

Doktor kontynuował:

- Należy już na wstępie zadać sobie pytanie, kto z miejscowych miał jakiekolwiek kontakty z magyą, gusłami, etc, etc. Na prowincji urzędują wszak różnej maści zielarze, guślarze, znachorzy i wiedzące baby. Właściwym jest sprawdzić takie osoby zarówno na okoliczność bycia podejrzanymi winowajcami, jak i możliwymi źródłami pomocnych informacji. Dalej, zbadać należy, kto z tutejszych ma opinię dziwaka, samotnika, tudzież romantyka, gdyż takie osoby predestynowane są do nadnaturalnych zainteresowań i amoralnych czynów.
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.

Ostatnio edytowane przez JanPolak : 25-12-2011 o 23:24. Powód: kto był wezwany na policję
JanPolak jest offline