Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-01-2012, 14:52   #24
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
Oskar uzupełniał swoje zapasy suszonego mięsa – strawy bohaterów!

- Ein, zwei, drei… – odliczał srebrniki. – Tyle starczy, gospodarzu? Nalej mi jeszcze piwa, ale do flaszki, na wynos.

Gdy karczmarz napełniał butelkę, woźnica zapytał o okoliczną sieć dróg. Warto wiedzieć choćby dokąd i jaką trasą mogli iść kapłani. Po zapłaceniu był gotów do drogi. Jeśli trzeba, pomoże Zirnigowi w ruszeniu wozem, po czym siądzie na pace i z ręką swobodnie położoną na garłaczu będzie obserwował trasę. Wytrząść tyłek na wozie – to coś, za czym tęsknił w trakcie pieszej wędrówki. Gdy dojrzy znaki nakazujące ostrożność, zatrzyma grupę, zwróci uwagę na konieczność zachowania ciszy („Zostawmy wózek nieco z tyłu. I pilnujcie, by koń nie parsknął!”) i cicho ruszy naprzód.
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.
JanPolak jest offline