Wątek: Tysiąc Tronów
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-01-2012, 02:21   #387
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
- Nauczy?! - odparł brodacz z oburzeniem. - Ha! Też mi coś! Ja żem już powoził krasnoludzkimi wagonami bojowymi, jak wy żeście jeszcze po pieluchach robili! Nie będzie mnie tu żaden człeczyna pouczał jak poprawnie dzierżyć cugle!
Uniósł w górę palec i przeszedł na mentorski ton.
- Jako młode, niedoświadczone jeszcze zbytnio człeczyny możecie tego nie pojmować, ale nie ma lepszych wozowników ponad mój lud! Wszak już dawno stwierdziliśmy, iż porządny stabilny wehikuł pod zadkiem, to wyższa i bardziej cywilizowana forma podróżowania, niż prostackie klapnięcie na grzbiecie stromej i nieprzewidywalnej bestii! Ale to nie wszystko...!
Paluch uniósł się wyżej.
- Powszechnie uważa się, iż dopiero zastosowanie wozów umożliwiło przejście khazadzkiej kultury na wyższy i szlachetniejszy szczebel, z którego obecnie króluje nad innymi pośledniejszymi rasami. Wcześniej nie za bardzo było bowiem jak przewozić baryłki z pienistym...
- Widzicie więc, że posądzanie mnie o brak umiejętności powożenia... - chrząknął. - ...jest obrazą nie tylko moich nabytych przez niemal stulecie umiejętności, ale i bezpośrednim atakiem w moją khazadzką dumę!
Poprawił dumnie zwisający mu z brzuszyska pas.
- No - stwierdził z satysfakcją. - A teraz kiedy to już zostało wyjaśnione... - zwrócił się do Josta. - możesz powozić, człeczyno. Ja tymczasem się trochę zdrzemnę w kabinie. - wgramolił się do środka.

- Ale nie lękaj się! - wykrzyczał jeszcze z wnętrza powozu, wystawiając przez szybę głowę. - We śnie będę czuwał i kontrolował, czy aby na pewno robisz to poprawnie!
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 06-01-2012 o 02:27.
Tadeus jest offline