Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-01-2012, 23:05   #10
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Jedna z moich obiekcji została właśnie poruszona. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem wcielania się w postaci stworzone i istniejące w świecie. Nie tylko z powodu wspomnianych kłótni o sposób odgrywania, ale przede wszystkim - właśnie z powodu istnienia tych postaci... i - pośrednio - o Twoje potencjalny MG podejście do tych postaci. Dlaczego jak wybieram "gotową postać" to nie muszę nic robić? Nic opisywać, nic przygotowywać? Nawet krótkiego opisu "jak widzę tą postać i jej charakter"?
To ja chcę grać Lubawą? Mogę? Bo zawsze bardzo chciałem Kokoszem, ale gdzieś polazł...

Kolejna bolączka, czy "ale" - gracze mają się wcielić w mieszkańców grodu lub Zbójcerzy. Po zgłoszeniu Braina - koncept grania zbójcerzem poszedł do piachu, bo sesja w dwie osoby z dwu przeciwnych stron jest awykonalna.

Po trzecie i system i setting jest specyficzny i - szczerze - mam obawy czy to wszystko wypali. Wstęp do sesji jaki zaprezentowałeś jest "marny" zarówno pod względem ilościowym (strona?), jak i literackim (zwykłe sprawozdanie, zero komiksowego humoru, nie wspominając o "animkowatości toonsów"). Przeczytałem więc (przyznaję początek) prowadzonej przez Ciebie sesji Grimma... i to nie poprawiło statystyk. Wydaje mi się, że całość tworzenia klimatu sesji wyląduje na graczach... To nie jest zarzut senso stricte, ale po prostu nie chcę się w coś takiego pakować z małą ilością graczy.
 
Aschaar jest offline