Wątek: Zew a PbCh
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-11-2006, 20:29   #3
Milly
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1 Milly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputację
Ja myślę, że na forum oddanie klimatu grozy to pół biedy. Tak jak pisaliście - odpowiedni nastrój (można się z graczami umówić, że posty czytają i odpowiadają na nie tylko w nocy), podkład muzyczny i dobre opisy to podstawa. Jeśli ktoś potrafi coś opisać w bardzo sugestywny sposób, a do tego gracz potrafi wczuć się w postać i "przeżywać" to co czyta, to klimat grozy może się udać. Oczywiście, że to nie to samo co na żywo, ale jak mówi mądre przysłowie: "Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma".

Natomiast moim zdaniem granie przez czat czy gg to już zupełny koszmar, nawet jeśli udałoby się stworzyć mroczny klimat przed monitorem. Sesja na czacie nigdy nie odda tego, co forum - przede wszystkim opisów, gdyż trudno zaplanować wszystko wcześniej i tylko wklejać opisy. Gracze zawsze mogą zrobić coś nieprzewidywalnego. A pisanie wszystkiego na żywo zajmuje ogromną ilość czasu i nigdy nie przemyśli się tego na tyle, żeby wzbudzić taką grozę jak np. przy czytaniu horrorów. Generalnie granie na czacie w więcej niż dwie-trzy osoby to już straszna męczarnia i bałagan. Jestem przeciwniczką takiego grania, szczególnie gdy ma być klimat, a nie zwykła banalna sesyjka. Forum to co innego, szczególnie LI. Spójrz na sesje ZC Yarota, to uwierzysz, że można naprawdę świetnie odegrać klimat na forum :P
 
Milly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem