Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-01-2012, 01:36   #462
Yzurmir
 
Yzurmir's Avatar
 
Reputacja: 1 Yzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie coś
Żeby pozostać w duchu systemu, stwórzmy przesadnie skomplikowany wymagający co najmniej dwudziestu rzutów k10 w kilkunastu krokach, złożonych tabel i sporo podstawowej matematyki!

A tak serio... Zbrojownia Starego Świata ma tabelę opisującą dochód w zależności od zawodu i tak się składa, że znalazła się tam profesja pasera. Wygląda to tak:
Roczny dochód (zk): 30-100
Płaca miesięczna (s): 50-165
Tygodniówka (p): 150-495
Dniówka (p): 25-82
Jak widać, rozstrzał jest dość spory, więc i tak właściwie wszystko pozostaje w gestii MG, ale masz jakieś pojęcie o tym, jak to wygląda (na przykład o tym, że właściwie nie możesz być teraz biedniejszy od Sigfrida). Nie żebym ufał Zbrojowni w jakimkolwiek stopniu, jeśli chodzi o ceny, bo są one tam wzięte zupełnie z... eee... a, bo mnie zbanują. Więc nie zdziwiłbym się, gdyby Xeper jakoś sam ocenił ten przypadek i przydzielił Jansowi trochę karli wedle uznania.

Sam bym prawdopodobnie nie rozliczał niczego nadto szczegółowo, tylko powiedział: masz taką a taką chatę (wypasioną zapewne), takie a takie zapasy i środki dostępne na rzecz swojego biznesu, a na dodatek trochę odłożonych twardych funduszy. I zobaczylibyśmy co dalej zrobisz z tym biznesem raczej na poziomie logistycznym niż księgowym. Ale oczywiście ja nie jestem MG. Jestem zresztą pewien, że Xeper będzie wiedział najlepiej, jak to rozwiązać, i poradzi sobie bez żadnych sugestii z mojej strony. Ale skoro prosiłeś o pomysły...


PS. Mój post będzie, obiecuję, jutro spróbuję nad nim popracować. Jakoś od nowego roku mam problem z pisaniem w sesjach, ale postaram się nie opóźniać gry... A w każdym razie nie bardziej niż już została opóźniona.
 

Ostatnio edytowane przez Yzurmir : 20-01-2012 o 01:39.
Yzurmir jest offline